Dodatki militarne można kupić przez internet
Dzisiejsze latarki czołowe, w porównaniu z wcześniejszymi wariantami są lekkie i nadzwyczaj efektywne. Nawet przy zasilaniu dwiema małymi bateryjkami, czołówka jest w stanie dawać światło nieprzerwanie przez kilkadziesiąt godzin. Tak ogromną wydajność uzyskano przez użycie oszczędnych źródeł oświetlenia i pełniejsze wykorzystanie energii elektrycznej bateryjek.

Latarka czołowa Petzl Tactikka Camo E89AHBC

Autor: Petzl
Źródło: http://cqb.pl
Latarki czołowe, potocznie określane czołówkami, są latarkami mocowanymi wprost na czole, bądź kasku za pomocą szczególnych pasów. Latarki te posiadają tę zaletę, że nie absorbują dłoni, snop światła w rzeczywisty sposób pokrywa się z kierunkiem zwrócenia głowy.

Światło wydzielane przez latarki czołowe nie oślepia oczu, a dzięki przydatnemu usytuowaniu źródła oświetlenia, czołówka zezwala na optymalne oświetlenie przedmiotów spostrzeganych z bliska, nawet przy względnie niewielkiej intensywności świecenia.

Ze względu na swobodę posługiwania się dłońmi, czołówki są wyjątkowo często stosowane przez służby ratownicze, także globtroterów planujących nocny obóz, kierowców naprawiających po ciemku wóz, bądź harcerzy.

Sporządzane dzisiaj latarki czołowe, które możesz zamówić na stronie, posiadają możność regulacji kąta emisji, a również płynną regulację natężenia światła. Część czołówek posiada kilka niezależnych źródeł światła do przeciętnego oświetlenia sąsiedniego rewiru w obszernym obszarze kątów, także mocne żarówki do chwilowego oświetlenia obszarów oddalonych o kilkadziesiąt metrów.

Latarki czołowe są tak zbudowane, że nie zaszkodzi im wilgoć, ani używanie w szerokim zakresie temperatur. Czołówki niezwykle często są latarkami ledowymi.

Opisywana tu kwestia jest według Ciebie cenna? Jeżeli tak, to wejdź dalej (https://pogobikes.pl/), który opisuje podobne zagadnienia.

Wykorzystanie led, wydłuża żywotność latarki, również osłabia zużycie energii.

Oświetlenie na głowie jest tak użyteczne i tak pospolite obecnie, że trudno sobie wyobrazić żeby ich nie było. Obecnie wytwarzane są delikatne, mocne i wytrzymałe. Stały się seryjnym wzorem designu i technologii.

Latarki czołowe, to militaria, które znajdują zastosowanie w jakiejkolwiek sytuacji, od codziennego użytkowania do niezwykle fachowych użyć, w jakich oświetlenie jest głównym składnikiem bezpieczeństwa.

About