Drobne, ale ważne składniki identyfikacji wizerunkowej każdej firmy
Prowadząc swoją firmę musimy wiedzieć, iż najważniejsze jest ułatwienie klientowi dotarcia do nas. Planując wielkie reklamy, lub działania w social media nie możemy zapominać o drobnych, lecz nie mniej znaczących elementach.

kadr - mieszkanie

Autor: Oto Polska Blog
Źródło: http://www.flickr.com

Pragniemy w tym artykule omówić w skrócie funkcję, jaką odgrywają różnego typu tablice informujące.

Po pierwsze będą to szyldy firmowe, jakie stanowią ważny element wizerunkowy wszystkich instytucji. To idealny sposób na oznaczenie naszej palcówki – dowiedz się więcej o szyldach firmowych. Stanowią wizytówkę firmy, z tego powodu muszą być zaprojektowane oraz wytworzone starannie. Mogą być płaskie czy też przestrzenne. Wykonuje się je z różnorodnych materiałów. Bardzo eleganckie są szyldy grawerowane albo wytapiane ze szkła. Nie bez znaczenia jest także mocowanie. W zależności od powyżej wspomnianych parametrów mogą odczuwalnie różnić się ceną. W przypadku szyldów z wydrukiem montowanych na zewnątrz budynku, muszą one być zabezpieczone przed szkodliwym działaniem warunków pogodowych. Szyldy firmowe mogą być także podświetlane, wyglądają wtedy atrakcyjniej oraz są bardziej widoczne po zmroku. Te szyldy reklamowe podświetlone są zewnętrznym światłem, jakie także dobrze jest ciekawie zaprojektować. Nie powinniśmy zapominać, iż w wielu miastach może to podlegać regulacjom konserwatora zabytków. Z zabytkową architekturą doskonale współgrają szyldy kute.

W zależności od typu działalności trzeba wybrać inny styl, bo inaczej musi prezentować się szyld kancelarii prawniczej aniżeli sklepu z zabawkami.

panorama - mieszkanie

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Na ogół firma musi też mieć tabliczki na drzwi. Ich funkcją jest oznakowanie poszczególnych pomieszczeń w biurze, też działów, lub całej siedziby na przykład w biurowcu. Idzie o to, by klient łatwo trafił we właściwe miejsce. Powinny być wyprodukowane z materiałów trwałych. Istotne, by one również były składową identyfikacji wizualnej firmy. Na ogół wykonawca proponuje dowolny rozmiar. Nowoczesne technologie wykonania pozwalają na osiągnięcie ciekawych wizualnych efektów, nawet kiedy użyte są tak zwyczajne materiały jak PCW czy pleksja. Tabliczki na drzwi, chociaż są pozornie niewielkim elementem, powinny być wykonane precyzyjnie oraz z dbałością o szczegóły.

Sprawdź ten link i przeczytaj oprócz tego więcej szczegółów w tekście – one też pogłębią Twój zasób informacji na podnoszony tutaj temat.

Zobacz więcej na: DrukXL.Wiele firm oferuje tworzenie szyldów. Jak w każdym wypadku, trzeba wybrać taką, jaka zrealizuje zamówienie starannie, zgodnie z naszymi potrzebami, a przy tym w jak najmniejszej cenie.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , , , ,