Druk wizytówki – przygotowanie projektu – przewodnik
Przygotowaliśmy znakomite logo, mamy pomysł na swoją wizytówkę oraz pragniemy zająć się jej wykonaniem. O czym należy pamiętać i jak przyszykować projekt, a więc druk wizytówek krok po kroku.
Ponieważ zastanawiasz się w jaki sposób przygotować wizytówki do druku, prawdopodobnie masz już w głowie jej projekt.

Wiesz również czy będzie jedno czy może dwustronna, z ilu składać się będzie odcieni a także czy zorientowana będzie w pionie czy też w poziomie. Teraz czeka cię odpowiedzialne zadanie – przygotowanie pliku w taki sposób, by spełniał techniczne wymagania drukarni. Jeżeli idzie o druk cyfrowy Łódź to miasto jakie oferuje obszerną gamę usług w tym zakresie.
dziecko

Autor: Kamilla Oliveira
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj dobre drukarnie odbierają większość najpopularniejszych plików graficznych. Najpewniej jest jednakże przesłać plik TIFF, jaki zagwarantuje nam doskonałą jakość druku. Jeśli chodzi o dobór papieru, w sprzedaży dostępnych jest sporo przeróżnych papierów, dlatego jest w czym przebierać. Najpopularniejszy jest gładki papier, który można zalaminować matową albo błyszczącą folią. Prawidłowe przygotowanie wizytówek do druku może wydawać się trudne, zwłaszcza jeśli jest to twój pierwszy kontakt z DTP. Jeżeli frapujesz się czy twój projekt – studio projektowe – spełnia normy, zawsze można wysłać go do drukarni, w której zamyślasz wydrukować wizytówki i poprosić o ocenę. Profesjonaliści z chęcią spojrzą na projekt oraz poinformują cię czy wszystko jest w dobrze oraz względnie poproszą o poprawki.

Istotne aby podkreślić iż jest to tylko szkic projektu, nie zaś skończony projekt do druku. W owym celu najlepiej jest skontaktować się z takową drukarnią przez telefon.

About