Tag Archives: fotel
O trochę snobistycznym stylu życia
Przyzwyczailiśmy się do tego, iż w marketach z wyposażeniem mieszkań możemy znaleźć gigantyczny wybór rzeczy mających za zadanie udekorować nasze otoczenie. Można więc nabyć sobie fotel zaprojektowany tak, aby wyglądał jak wyrwany z wahadłowca, albo wręcz przeciwnie, zbudowany ze współczesnych tworzyw, a wyglądający jak z dawnej epoki. Bogactwo wzorów i materiałów z których te przedmioty są zrobione może przyprawić o zawrót głowy!
Wybór między czymś praktycznym a pięknym jest właściwie mało skomplikowany. Wystarczy trzymać się pewnej i niezawodnej zasady
Nasze mieszkanie, jak najbardziej, powinno być piękne i zachęcać do spędzania czasu w jego czterech ścianach. Poza tym jednakże, nasze lokum powinno się odznaczać praktycznym zamysłem. Znaczy to, że wszelkie ozdoby i dodatki tak, lecz żeby nie przysłoniły one praktycznego zamysłu naszej koncepcji. To wszystko cudownie się prezentuje, lecz nie może to być sztuka dla sztuki. Nie stwórzmy wrażenia przerostu formy nad treścią, bo nic nam to nie da, ponadto, będziemy mieli świadomość porażki, kiedy zakupiony przez nas designerski mebel jest całkowicie mało wygodny, chociaż piękny, stylowy i oryginalny.