Wybór między czymś praktycznym a pięknym jest właściwie mało skomplikowany. Wystarczy trzymać się pewnej i niezawodnej zasady
Nasze mieszkanie, to prawda, musi być piękne i zachęcające do spędzania czasu w jego czterech ścianach. Poza tym jednakowoż, nasze lokum powinno się wyróżniać zmysłem praktycznym. Znaczy to, że wszelkie dodatki i ozdoby tak, ale żeby nie przysłoniły one praktycznego zamysłu naszego pomysłu. To wszystko cudownie się prezentuje, lecz nie może to być sztuka dla sztuki. Nie stwórzmy wrażenia przerostu formy nad treścią, gdyż nic nam to nie da, dodatkowo, będziemy mieli świadomość porażki, gdy kupiony przez nas designerski mebel jest całkowicie niewygodny, chociaż piękny, stylowy i oryginalny.

narożnik

Autor: Caya Design
Źródło: Caya Design
Wiele osób boryka się właśnie z tym kłopotem. Nabywa coś, co jest faktycznie niezwykłe, ale jest niezdatne do użycia. Jak stoi to prezentuje jak coś pięknego, ale okazuje się w rzeczywistości, iż jest to zwykły eksponat jak w muzeum. No tak, gdyż lepiej go nie ruszać, ponieważ się rozleci. Takie błędy popełniamy w każdym pomieszczeniu. Zamiast zakupić dobre narożniki do pokoju gościnnego, to my się zdecydujemy na zupełnie bezsensowne, aczkolwiek gustowne fotele, w jakich nie da się siedzieć – .
Miejmy na uwadze więc, że jak chcemy coś interesującego do mieszkania i funkcjonalnego, to użyteczność powinna wziąć górę. Natomiast jeśli pragniemy mieć coś estetycznego i pięknego w naszym domu, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać piękny obraz. Spełniać on będzie funkcję dokładnie taką, jaką musi spełniać, czyli elementu estetycznego, jaki nie służy do leżenia czy siedzenia,

narożnik

Autor: ABRA
Źródło: ABRA

lecz podziwiania (polecane modele narożników). Pamiętajmy o tej istotnej zasadzie, żeby nie czuć później rozczarowania, może się on objawiać na wielu płaszczyznach, wśród których prym będą niosły strata finansowa oraz niezadowolenie.

Z jednej więc strony coś, co jesteśmy w stanie zdefiniować jako nieudany zakup, a dodatkowo pozbycie się znacznej części części do wózków widłowych gotówki, którą przeznaczyć można było całkowicie inaczej. Ażeby nie doprowadzić do tego typu sytuacji pamiętajmy tą ponadczasową i jakże prawdziwą zasadę, że jeśli myślimy o estetyce, to kupmy jakiś dodatek: obraz, eksponat, wazę, ale gdy dochodzi do spraw praktycznych i estetycznych, to zawsze, najważniejsza powinna być nasza wygoda. Kupujmy więc rzeczy użyteczne.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: ,