Hodowla pereł
Wyjątkowa biżuteria oferowana przez wielu jubilerów to skutek dbałości o robienie doskonałych połączeń. Perfekcyjnie wpasowują się one w estetykę uwielbianą przez panie, które wyszukują dla siebie oryginalnych dodatków. Z mody nigdy nie wyszły perły, są nieśmiertelne. Wykonane z zachowaniem rozmaitych standardów obowiązujących w tym temacie perły hodowlane są inne od naturalnych. Jak można je skutecznie od siebie odróżnić?

Perły

Autor: diva
Źródło: diva
Perły i kolczyki
Wygląd zewnętrzny obu typów pereł może być jednak wprowadzający w błąd, ponieważ na pierwszy rzut oka nie dojrzymy różnicy. Eksperci w zakresie pereł, którzy mają spore doświadczenie, sami nierzadko nie widzą możliwości rozróżnienia naturalnych od hodowlanych. Istotną różnicą, jaką wskazują, jest stosowanie w perłach hodowlanych ośrodka. To pewnego rodzaju jądro, które jest umieszczane przez człowieka. Znane są dwie metody odróżniania, czyli?

Naturalne czy hodowlane – różnice między perłami
Perły naturalne odróżnimy łatwo od tych nienaturalnych. Użyteczną będzie metoda wglądu, jaka opiera się głównie na podkreśleniu niejednorodności oraz różnicy w wewnątrz pereł. Innym sposobem jest sposób związany z rentgenem.

Nasze nowe artykuły są tak samo interesujące, co ten. Więc wejdź w link tutaj garnki nierdzewne komplety i oglądaj skrupulatne informacje. Zachęcamy!

Bazuje na profesjonalnym badaniu krystalicznej powierzchni płytek aragonitu.

Kolia z pereł – konieczność czy ładny dodatek?
Obowiązkowe jest w tej sytuacji zastosowanie promieni rentgenowskich o odpowiednim nasileniu. Hodowla pereł jest jeszcze bardziej znana też w naszym kraju. Duże znaczenie ma to, że w przypadku pereł hodowlanych można zauważyć pewne nabrzmienia. Przypominają one swoim kształtem brodawkę i mogą być w ostry sposób zakończone. Jest to nic innego jak blizna po szwie, jaki jest rezultatem sztucznego woreczka perłowego. Stanowi on niezbędną bazę, co służy równomiernemu osadzaniu masy perłowej w czasie jej formowania. Perła z hodowli ponadto podczas naświetlania rentgenem wykazuje plamę o jasnym środku. Pomiędzy obiema częściami przebiega ciemna linia. Dzięki temu także można odróżnić ją od tej naturalnej.Zobacz na gemlord.pl/perly-tahiti-czarne

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , , ,