Import z Chin – z jakich racji warto jest skorzystać z fachowej pomocy podczas odprawy celnej?
Wiele osób para się obecnie przywozem asortymentu z Chin. Dlaczego? Artykuły tam wytwarzane są dużo tańsze, aniżeli w innych krajach na całym świecie. To zapewne jeden z najistotniejszych względów, dla jakich import z chińskich zakładów stał się dziś tak powszechny.

Chiny

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Na importowanie niedrogich wyrobów kusi się coraz więcej ludzi, ponieważ z ich dystrybucją wiążą się duże przychody, jednakże zanim osiągnie się korzyści, należy jeszcze zmierzyć się z odprawą celną, jaka w tym przypadku nie za każdym razem jest prosta.

Aby ułatwić sobie zadanie, najlepiej jest skorzystać z pomocy agencji celnych. Zajmą się formalnościami oraz zwolnią nas z przymusu przyjazdu do danego portu. Dokumentacja musi być przygotowana w jęz. angielskim, czym również trudnią się współpracujące z polskimi handlowcami agencje. Wystarczy zawczasu zdefiniować zakres działania, a unikniemy zbędnych trudności. Jakie dokumenty są potrzebne w trakcie odprawy? Nade wszystko konosament, faktura handlowa i rzetelna specyfikacja zawierająca informacje odnoszące się do przywożonych produktów, także ich waga. Faktura zaś musi podać między innymi nazwę wyroby, jego ilość lub cenę – .

Wiele typów asortymentu wymaga też świadectwa pochodzenia, m.in. artykuły włókiennicze. Przed importem warto jest szczegółowo rozeznać się czy nie ma żadnych utrudnień co do przywożenia interesującego nas asortymentu, aby nie okazało się, iż potrzebne było specjalne pozwolenie, jakiego nie mamy. Tym także może zajmować się agencja celna, koszty współpracy natomiast uzgadniane są ściśle z określonym klientem. Jeżeli chciałbyś wiedzieć więcej, musisz zadzwonić do jednej z agencji albo umówić się na spotkanie.

Import z Chin jest aktualnie niebywale powszechny wśród sprzedawców z Polski, ponieważ – tak jak wspomniano na wstępie – jest dużo tańszy, a ponadto oferta jest urozmaicona, więc każdy sprzedawca może wyszukać tam coś dla siebie.

Aby poszerzyć wiedzę na przedstawiany wątek obejrzyj stronę, która zawiera fascynujące informacje na prezentowany temat – wystarczy kliknąć!

Nie zapominaj, aby skorzystać z odprawy celnej, a już niebawem będziesz cieszyć się sprzedażą przynoszącą naprawdę duże zyski.

Nie zwlekaj — zweryfikuj jakie ciekawe informacje ma nasza moja strona www (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-po%C5%BCarowa/zawory-odcinaj%C4%85ce/). Jej opis z pewnością bardzo Cię zainteresuje.

Szczególnie powszechna jest dzisiaj sprzedaż w sieci, jaką także ty musisz mieć na względzie, szczególnie gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym rodzajem działalności i chcesz przekonać się czy będziesz dobry w tym zagadnieniu.

About