Jak dobierać soczewki, ażeby najbardziej były dopasowane? Co jest w tej dziedzinie najbardziej istotne, o jakich sprawach pamiętać?
Soczewki kontaktowe są coraz bardziej powszechne, nie dziwi więc fakt, iż coraz bardziej często wybierają je osoby z wadą wzroku. Do niedawna były zmuszone nosić okulary korekcyjne, aby normalnie funkcjonować, aktualnie na szczęście są lepsze sposoby.

W ogóle powodów coraz bardziej znacznej popularności soczewek kontaktowych jest dosyć dużo. Jednym z nich jest z pewnością dosyć dynamiczny rozwój technologii produkcji, a jednocześnie wykorzystywane coraz bardziej nowoczesnych materiałów, z jakich wytwarzane są soczewki. Następnym powodem jest ciągle rozwijana oferta soczewek kontaktowych, za pomocą jakich jesteśmy w stanie dzisiaj praktycznie skorygować właściwie każdą wadę wzroku – od krótkowzroczności, przez astygmatyzm aż po starczowzroczność. Do każdego z tych schorzeń wykorzystuje się specjalistyczne soczewki Cooper Vision|soczewki.

soczewki niebieskie

Autor: Aaron Stidwell
Źródło: http://www.flickr.com

Przed kupnem soczewek kontaktowych powinniśmy odwiedzić fachowca, czyli okulistę albo optometrystę, jaki przeprowadzi badanie i przy pomocy swojej wiedzy wybierze soczewki kontaktowe w najwyższym stopniu przypasowane do naszej wady wzroku. W okresie takiego specjalistycznego badania okulista określi typ oraz wielkość wady,dokona pomiaru geometrii oka. Ponadto sprawdzi, czy nie pojawiaj się u nas jakieś schorzenia oczu, jakie mogłyby wykluczyć możliwości korzystania z soczewek kontaktowych, np. soczewki proclear 1-day – 30 szt.. Po zrobieniu takiego badania oraz zebraniu różnych najbardziej istotnych informacji okulista jest w stanie zaproponować optymalne soczewki kontaktowe, jakie będą najlepiej pasować do naszych potrzeb. Specjalista zakłada wybrane soczewki na oczy (kup leczenie zeza pod adresem dziegielewska.eu…) i zobaczy jak się układają. W różnorodnych sytuacjach konieczne może być zakup u producenta soczewek kontaktowych o oryginalnych parametrach, jakie są dopasowane do wymagań danej osoby.

Następnie dobrze zapoznać się z dość szczegółowo z zasadami, jakie będą obowiązujące w trakcie użytkowania soczewek kontaktowych. Po dopasowaniu zalecane jest przyjście we wskazanym terminie na kontrolną wizytę. Po dwóch tygodniach od pierwszej aplikacji fachowiec powinien zobaczyć, jak wygląda stopień tolerancji oka na soczewkę. Jeśli wszystko przebiega normalnie, to co parę miesięcy powinniśmy zgłaszać się na okresowe kontrole.

About

Categories: Bez kategorii