Jak urządzić designerskie wnętrze?
Specjaliści mówią, że nie istnieje właściwie przepis na designerskie wnętrze, że jak ktoś czuje “dizajn”, to potrafi zdziałać cuda w tej dziedzinie. Jest to jednak mało konkretne, dlatego też postanowiliśmy zebrać rady, które przybliżą nas do takiego urządzenia mieszkania. Ważne jest, by odrzucić modę i obowiązujące trendy. Siłą designu jest szukanie własnej drogi, poszukiwanie wysublimowanych połączeń różnych stylów. Pięknie na przykład prezentuje się sprawa połączenia nowoczesności ze wzornictwem z lat 60.

aranżacja mieszkań

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić nowoczesne szafki nocne, a do nich wykorzystać odświeżony fotel po babci. Oczywiście, możemy mieć z tym problem, lecz jest na to sposób: targi staroci. Tam można znaleźć wiele ciekawych mebli, które można określić jako “dizajnerskie”. Innym sposobem na takie wnętrze (polecamy również lustra na wymiar) jest zabawa w zestawienie ze sobą różnorodnych materiałów. Takie coś potrafi zauroczyć od pierwszej chwili, ale trzeba również pamiętać, żeby uważać, stosując różne materiały. Jak przekombinujemy, efekt może zupełnie odwrotny.

W tym momencie dość naturalnie można przejść do kolejnego punktu, który mówi nam, że wnętrze “dizajnerskie” powinno być urządzone z umiarem. Dotyczy to jednocześnie kolorów, jak i ilości elementów, jakich użyjemy w wystroju. Niektórym może się wydawać, że do designerskiego mieszkania można zmieścić wszystko. To oczywista nieprawda i brak zrozumienia tematu. Przeładowanie jest domeną mieszkań urządzonych w stylu barokowym, a w designerskim mieszkaniu powinniśmy postawić po prostu na kilka mocnych akcentów, jak wspomniane wcześniej designerskie fotele – .

Umiar to jednak nie wszystko, bo pod tym kątem warto również zainwestować w ciekawe schowki. Powinny być dobrze zaprojektowane, dzięki nim będziemy mogli ukryć to, czego nie chcemy pokazywać, a jednocześnie wyeksponować to, co jest tego warte. To tylko kilka pomysłów na to, jak urządzić “dizajnerskie” wnętrze. Stosując się jednak do nich, możemy być przekonani, że osiągniemy pierwsze (i pewnie nie ostatnie) sukcesy w tej dziedzinie.

About