Jakie dofinansowania wolno otrzymać z programie Mieszkania dla Młodych i kto może je zdobyć?
Mieszkania dla Młodych to bardzo słynny, urzędowy program, który wspomaga pozyskać dofinansowanie przy zakupieniu pierwszego mieszkania. Kupno pierwszego mieszkania w wielu przypadkach jest problematyczny, szczególnie dla młodych osób i małżeństwa. Inwestycja w mieszkanie jest naprawdę szeroka oraz droga, właśnie z tej przyczyny zaistniał projekt Mieszkania dla Młodych, który ma odciążyć w zakupie mieszkania.

nowe mieszkanie

Autor: vnON
Źródło: http://www.flickr.com

W projekcie mdm wolno dostać różne modele dofinansowań, w zależności od sprawy rodzinnej lub wielkości kupowanego lokalu mieszkalnego. Można uzyskać dofinansowanie do 50 metrów kwadratowych bądź 65 metrów kwadratowych w wypadku rodzin czy też jednostek z trójką dzieci. Wielkość mieszkania nie może jednakże naruszać podanych metrów kwadratowych. Postaci samotne albo młode małżeństwa, jakie nie posiadają dzieci, mogą zdobyć 10 procent dofinansowania wkładu własnego. 15 procent przysługuje osobom, które posiadają jedno dziecko, a 20 procent jednostkom, które wychowują dwoje dzieci. (Mieszkania Warszawa) W przypadku trójki dzieci dofinansowane wynosi 30 procent.bram (zobacz strona tutaj)Mało tego można też uzyskać 5 procent na wcześniejsze spłacenie kredytu, jeżeli w ciągu 5 lat od kupna mieszkania, urodzi się trzecie bądź następne dziecko. Dofinansowanie dotyczy też dzieci przysposobionych. Żeby skorzystać z programu mdm, trzeba spełniać parę istotnych wymagań.

Osiedle mieszkaniowe

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze wiek osoby, która stara się o dofinansowanie mdm, nie zdoła przekroczyć 35 roku życia, dodatkowo nie można posiadać innego mieszkania. Powinno się dodatkowo zaciągnąć kredyt chociaż na 15 lat, a jego wysokość winna wynosić minimum 50 procent wartości mieszkania. Ważna jest także cena mieszkania, która nie może przekroczyć wskaźników, które są definiowane dla konkretnych lokalizacji. Żeby korzystać z programu mdm, musimy również odszukać bank albo banki, które biorą udział w tym programie oraz złożyć odpowiedni wniosek (wspólnie z wnioskiem o kredyt).

About