Jakie istnieją rodzaje biustonoszy? Jak powinno się je dobierać, by pasowały jak najlepiej?
Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, ale jedynie parę procent kobiet potrafi wybrać odpowiedni rozmiar biustonosza. Podczas gdy odpowiedni stanik jest bardzo ważny, gdyż wpływa na nasz komfort oraz to jak się czujemy. W zależności od potrzeb może uwydatniać albo podtrzymywać biust. Jaki więc biustonosz zakupić? Jakie istnieją rodzaje oraz dla kogo się nadają? Bardotka, zwana też balkonetką, to stanik odznaczający się tym, iż górna linia misek biegnie poziomo w poprzek biustu.

telefony

Autor: Luca Viscardi
Źródło: http://www.flickr.com
Ramiączka umieszczone są szerzej niż w pozostałych typach biustonoszy. Wraz z kształtem misek tworzy się dekolt w kształcie kwadratu. Miski mają często fiszbiny, do tego bardzo często są też usztywnione. Stanik typu plunge ma za zadanie wyrzeźbić piękny, głęboki dekolt. Ma miski o ukośnych cięciach, są nisko wycięte, zaś ich linia przebiega na ukos przez piersi. Tego typu staniki mogą być sztywne albo niekoniecznie. Biustonosze push-up powiększają biust – sprawdź ten efekt. Efekt ten jest możliwy, gdyż biustonosz jest wyposażony w wykonane w dolnej części miseczek kieszonki.

W to miejce wsuwa się niewielkie poduszki lub specjalne usztywnienie. Kolejnym typem jest biustonosz z pełną miseczką. Takie miseczki są mocne zabudowane, przez co piersi mają zapewnione dobre podtrzymanie. Miseczki posiadają poprzeczne cięcia, które biegną w poprzek piersi oraz zakrywają ich dużą część. Połączenie między miskami jest dość szerokie. Biustonosz z uformowaną miseczką jest modelem o sztywnej misce z fiszbinami. Zrobiona jest ona z jednego kawałka, bez cięć. To powoduje, iż miseczki nie mają szwów a przy tym biustonosz – więcej w tym serwisie – nie odznacza się pod przylegającą bluzką albo inną kreacją. Minimzer zaś to biustonosz, którego miseczki wykonane są w taki sposób, żeby zmniejszyć biust, a dokładniej mówiąc, aby sprawiał, że piersi będą mocniej przylegać do klatki piersiowej.

Rezultat ten można uzyskać przez to, iż miska ma nieco większą średnicę aniżeli zwykły stanik w dużym rozmiarze, lecz jest płytsza. Przy wyborze stanika trzeba brać pod uwagę również to jest on zrobiony z różnorakich materiałów. Na co dzień dobre będą te z materiałów wygodniejszych jak bawełna, albo z tych bardziej oddychających. Jednak pod sukienkę wieczorową lub na wyjątkowe okazje świetnie sprawdzą się te bardziej wytworne. Chociaż ostatnio najbardziej popularne są jednak biustonosze silikonowe.

About