Jakie możliwości daje obecnie grafika 3D, w jakich dziedzinach życia jest ona stosowana.
Jedną z ważniejszych gałęzi grafiki komputerowej jest modelowanie 3D. Co ważne, znajduje ono swoje zastosowanie zarówno w licznych dziedzinach przemysłu, jak również w przemyśle rozrywkowym.

Większość współczesnych gier jest oparta o generowanie trójwymiarowych obiektów, na które nakłada się odpowiednie tekstury. Służą do tego coraz bardziej wydajne układy graficzne, które czasem kosztują więcej niż pozostałe podzespoły, lecz dzięki temu można uzyskać bardzo dobrej jakości animacje. Rynek komputerowych gier jest aktualnie warty setki milionów dolarów i bardzo dynamicznie się rozwija, ale rozwijają się również inne, bardziej przydatne zastosowania tego typu grafiki (polecane wizualizacje 3d). Zwłaszcza że obecnie narzędzia do obróbki takiej grafiki są coraz lepsze i bardziej wydajne, dając możliwości niedostępne jeszcze przed kilkoma laty.
modelowanie 3d

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa
Jedną z podstawowych dziedzin stosujących wizualizacje 3d, jest architektura i budownictwo. Dzięki zastosowaniu komputerów można bez potrzeby konstruowania drogich makiet zrobić model danego obiektu i zobaczyć, jak będzie wyglądał w otoczeniu (grafika 3d – ROX3D). Ewentualne zmiany są bardzo proste, bowiem też wykonuje się je komputerowo, można się projekt poprawiać aż do otrzymania pożądanych rezultatów.

Sprawdź poza tym takie ciekawe wskazówki z www (https://www.krematoriumwroclaw.pl/kremacja-zmarlych/), które przeczytasz pod tym linkiem – one także opisują niniejsze zagadnienie.

Modelowanie 3d coraz częściej jest także używane przy projektowaniu elementów narzędzi i maszyn, niejednokrotnie zaczyna również sięgać po nie nowoczesna medycyna.

Szybki wzrost wydajności sprzętu komputerowego w jeszcze większym stopniu przyczyni się do tego, że grafika 3D będzie stosowana w coraz to nowych obszarach.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , , ,