Jakie wybierać światło, aby było dla nas odpowiednie? O jakiego typu kwestiach trzeba wiedzieć?
Wspaniałe wnętrze to nie jedynie meble, które długo dobieramy, ściany, które ładnie malujemy czy wymuskana podłoga. To również odpowiednio dobrane oświetlenie. Odpowiednio rozmieszczone lampy o dobrze dobranej mocy oraz barwie światła spowodują, że każdy pokój będzie prezentował się wspaniale. I nie ma znaczenia czy celujemy w oświetlenie nowoczesne czy bardziej tradycyjne.

nowoczesna lampa kryształowa

Autor: Spot Light
Źródło: Spot Light

Nie jest łatwo dobrać odpowiednie oświetlenie do stylu konkretnego mieszkania (). Osoby, jakie przeprowadzają remont w domu już na wstępie powinny rozplanować przestrzeń i zająć się doprowadzeniem okablowania pod światło główne, a także do kontaktów, potrzebnych do podłączenia lamp – stołowych i stojących. Rozplanowanie punktów światła powinno być poprzedzone odpowiednim rozplanowaniem każdego z części pokoju. Powinno się w związku z tym zastanowić, w jakim miejscu będzie potrzeba mocniejszego oświetlenia, przykładowo w kuchni, to znaczy tam gdzie przygotowujemy potrawy. Świetnie sprawdzą się tam kinkiety, które rzucają nie aż tak intensywne światło. W miejscach, w jakich niemożliwe jest zamontowanie podłogowych czy stołowych lamp, trzeba postawić lampki nocne blisko łóżka. Nie można przy tym zapominać o najmłodszych, to znaczy lampki powinny zostać w ten sposób ustawione, by umożliwić dzieciom szybkie zapalenie światła, jeśli się w ciemności czegoś wystraszy. Lampy dobierajmy pod kątem własnego gustu.

nowoczesne oświetlenie

Autor: INTERNITY
Źródło: INTERNITY

Nie podążajmy zawsze za tym co modne. W taki sposób będziemy cieszyć się dobranym przez nas wystrojem dłużej, a nie do momentu pojawienia się nowej mody. Jeśli więc lubimy nowoczesność, a jest trend, aby wybierać rzeczy tradycyjne, to zakupmy lampę, która nam się podoba, dajmy na to lampy kryształowe nowoczesne (zobacz więcej). Gdy planujemy przestrzeń nie powinniśmy ograniczać się jedynie do jednego źródła światła. Zależnie od pory dnia, nastroju czy innych działań, mamy przecież różne potrzeby. Gdy przychodzą do nas goście chcemy oświetlić cały pokój, natomiast jak czytamy książkę nie ma takiej konieczności – wystarczy lampa przy kanapie czy fotelu. Natomiast w trakcie romantycznej kolacji z winem najbardziej odpowiednie będzie światło lamp stołowych z abażurem.

Jeżeli zaintrygował Cię omawiany materiał, to bez ociągania kliknij ten odnośnik – to niezwykle wiarygodna treść (http://www.glazurex.com.pl/finish-parkiet/), która przedstawia zbliżoną tematykę.

W tym samym sensie pomyśleć trzeba o innych pomieszczeniach, tym bardziej o łazience, w której światło ma duże znaczenie. Dodajmy tam piękne lampy, jak żyrandole łazienkowe ().

About