Jakiego rodzaju rower najlepiej wybrać? Jakie mamy możliwości? O czym dobrze pamiętać w czasie kupna?
Jak pragniemy kupić rower powinniśmy poważnie się nad tym zastanowić, a to z tego powodu, iż aktualnie odmiennie niż w przeszłości jest do wyboru wiele innych opcji. Na pewno klasyczne rowery mają najwięcej zwolenników, ale lecz jak interesują nas nowości najbardziej korzystnie poznać kilka nowych modeli rowerów.

Jeśli chodzi o popularne modele, to faktycznie rowery szosowe są warte uwagi – porównaj. Są najlepsze do jazdy po asfalcie, posiadają duże, 28-calowe koła, z dość wąskimi, od 23 do 25 mm., gładkimi oponami.

To niezwykle ważna witryna (https://exproplastics.com/) omawiająca opublikowane w tym artykule zagadnienia, zatem kliknij tutaj, żeby także ją zgłębić.

Kierownica w takim rowerze jest zagięta w dość znaczny sposób, dzięki czemu możemy przyjąć bardziej aerodynamiczną pozycję. Zależnie od geometrii i ramy, standardowe rowery szosowe możemy podzielić na dwa typy, co oznacza sportowe i endurance. Następny rodzaj to także popularne rowery górskie.

Tzw. “górale” zostały stworzone do jazdy w terenie, poza drogami asfaltowymi. Posiadają bardzo często koła od 26 do 29 cali. Liczą się szerokie opony z dość agresywnym bieżnikiem, a również jeden albo nawet dwa amortyzatory. Obecnie coraz więcej osób wykorzystuje je do jeżdżenia po mieście. I chociaż nie są do tego stworzone to faktycznie pełnią swoją rolę. Inny, znany model to rower trekkingowy, określane są również jako typowe rowery turystyczne, ponieważ są wyposażone klasycznie w błotniki, oświetlenie oraz bagażnik.

Źródło artykułu:

Koło ze szprychami

Autor: Martin Fisch
Źródło: http://www.flickr.com
Opony są w większym stopniu szerokie niż w szosówce i węższe niż w ”góralu”. Pozycja za kierownicą jest bardziej wygodna niż w rowerze szosowym. Cross to dosyć często taki sam rower, ale nie ma turystycznych dodatków.

Rower crossowy można bardzo łatwo przerobić na trekkingowy, po prostu montując w nim błotniki i bagażnik. Tego rodzaju rowery najlepiej wypadają na asfaltowych drogach i ubitych, gruntowych ścieżkach. Jak wspomnieliśmy na początku, dzisiaj mamy jednakże do wyboru wiele innych interesujących modeli rowerów. Jednym z nich jest z pewnością fatbike. To rower zbudowany na bazie górala. Ma masywne opony, ich szerokość wynosi od 4 do 5 cali. Takie szerokie opony powodują, że fatbike rewelacyjnie sobie radzi podczas jazdy po śniegu oraz piasku. Dość często nie ma w tych rowerach amortyzatora, gdyż jego zadanie ma szeroka opona.

About