Kilka plusów używania chmur do przetrzymywania najważniejszych plików i danych
Dla wielu firm kluczową sprawą są ich dane, od nich w praktyce zależy ich dalsze funkcjonowanie. Czasami można usłyszeć o przypadkach, gdy ktoś miał całą firmową wiedzę na jednym komputerze, i jeśli ten komputer został ukradziony czy uszkodzony, to nagle znajdował się w punkcie wyjścia. Z tego też powodu w trosce o minimalne bezpieczeństwo swoich danych, nie tylko firmowych, ale również prywatnych, trzeba je regularnie kopiować.

internet

Źródło: freepik.com
Metod i sposobów będzie na to mnóstwo, w praktyce najważniejsza jest w tym wszystkim systematyczność i regularność. w ostatnim czasie pojawiła się jeszcze jedna możliwość, mianowicie archiwizowanie plików w różnych chmurach. Tematyka ta jest bardzo modna w ostatnich latach, bo też i najwięksi światowi giganci bardzo mocno w nią inwestują, a co za tym idzie zależy im na jej upowszechnieniu.

Poszukujesz użytecznych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa wynajem samochodów dostawczych warszawa z pewnością Cię zaciekawi, gdyż znajdziesz tam wiele bardzo ciekawych danych.

I jak każda nowa rzecz, ma grono gorących wielbicieli, dla jakich takie rozwiązania są najlepsze i najwydajniejsze, jak również sporo przeciwników, którzy będą krytykować te nowinki techniczne na każdym kroku.

A tymczasem prawda, jak w każdym takim przypadku, leży pośrodku, bo trzymanie plików w chmurach daje rzeczywiście dużo korzyści, lecz jedynie wtedy jak się korzystać będzie z tego rozsądnie i zgodnie z potrzebami. Dla większości firm pliki w chmurze to doskonała sposobność na to, aby elastycznie zarządzać plikami i mieć do nich dużo bardziej wygodny dostęp (dobra chmura to bezpieczeństwo). Posiadanie plików na lokalnych dyskach nie jest wygodne, przykładowo podczas rozmów z klientami.

Jeśli te same pliki zostaną umieszczone w chmurze, to wystarczy posiadać możliwość dostępu do sieci internetowej i można z nich korzystać w dowolnym miejscu. Dużą zaletą jest także możliwość ich współdzielenia, przez co nad jednym projektem może pracować parę osób i nie muszą one bez przerwy wymieniać ze sobą danych na jakiś nośnikach. Pomimo tego, że chmury są teoretycznie ogromnie bezpieczne, to nie powinno im się jednak całkowicie ufać. Specjaliści zalecają, aby krytyczne dla firmy informacje były jednak trzymane lokalnie, należy też zadbać o to, żeby jednak systematycznie wykonywać kopie bezpieczeństwa.

About