Kto może wziąć udział w programie „Mieszkanie dla młodych” oraz jakie warunki należy realizować?
Kupno własnego mieszkania naturalnie jest niesłychanie znacznym wydatkiem, gdyż nawet najmniejsza kawalerka wiąże się z wysokimi kosztami. Mało kto jest w stanie w pojedynkę kupić mieszkanie za własne, zaoszczędzone pieniądze, wskutek tego większość ludzi decyduje się na wzięcie kredytu bankowego.

Blok mieszkalny

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
Młodzi ludzie coraz częściej chcą posiadać własne mieszkanie, w szczególności jeśli planują założyć rodzinę, nierzadko wyszukują pomocy w zakupie swojego pierwszego mieszkania i okazuje się, iż taką pomoc zdołają oni zdobyć, ponieważ to właśnie do takich ludzi adresowany jest program „Mieszkania dla młodych” (przeczytaj więcej na polecanej stronie).

Jeśli prezentowany tekst jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź ten link kratki ogrodowe drewniane, a zgłębisz więcej informacji, jakie Cię niezwykle zainteresują.

Mieszkania dla młodych to program zwracany do osób, jakie po raz pierwszy potrzebują nabywać własne mieszkanie. Aby wziąć udział w tym programie nie można posiadać już własnego mieszkania, również w przeszłości. Na dodatek nie wolno też przekroczyć wieku 35 lat (w wypadku małżeństw bierze się pod obserwację wiek młodszego małżonka). W warunkach, które jeszcze trzeba spełnić znajduje się także notacja o tym, że wypada wziąć kredyt na chociaż 15 lat w wysokości 50% wartości mieszkania.

Nowoczesne mieszkanie

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o dofinansowanie które można uzyskać, to jest kilka typów dotacji, jakie można otrzymać z programu mieszkania dla młodych. Między innymi wolno uzyskać dotację do 50metrów kwadratowych albo również 10 procent dopłaty dla osób samotnych czy też dla młodych małżeństw, jakie nie mają własnych dzieci. Małżeństwa z dziećmi zdołają z kolei liczyć na 15 procent dopłaty. Co więcej osoby, jakie rozpoczynają budowę własnego mieszkania lub domu jednorodzinnego zdołają także zdobyć częściowy zwrot za wykorzystane materiały budowlane, co bezsprzecznie również jest niesłychanie dużym atutem.

Wiemy już do kogo kierowany jest ten program, a także jakie warunki powinno się spełniać, by z niego skorzystać. A w jaki sposób wolno ubiegać się o takie dofinansowanie? Naturalnie wypada starać się o kredyt z banku, jaki bierze udział w tym programie. Trzeba też dostarczyć specjalny wniosek z prośbą o przyznanie środków do wkładu własnego, w jakim należy umieścić kilka znaczących oświadczeń, między innymi mówiących o tym, że nie posiada się na własność żadnego innego lokalu użytkowego, takiego jak na przykład mieszkanie lub dom jednorodzinny.

About