Lepszy jest wypoczynek w górach czy nad polskim morzem?
Rokrocznie w polskich rodzinach rozpoczyna się ta sama scena. Co zaplanować, gdzie spędzić wakacje. Wakacje w górach czy wakacje nad morzem. Obydwie formy wypoczynku mają oczywiście plusy i minusy. Obie dostarczają ogromu wrażeń oraz niezapomnianych przeżyć. Zarówno wakacje w górach jak i wakacje nad morzem dają okazję do zobaczenia nowych zakątków, przeżycia ciekawych przygód oraz nabrania energii na kolejny rok.

Noclegi w górach zdają się być mniej kosztowne, jednak również na północy Polski z powodzeniem można wyszukać pokoje w dobrych cenach. Wakacje w górach umożliwiają spędzenia bardziej aktywnego wypoczynku niż czas spędzony w nad morzem. Oprócz wypraw pieszych, warto pojechać na trasę na dobrym górskim rowerze. Dla chętnych do podziwiania pejzażu gór warto poszukać wyciągów krzesełkowych, które wywiozą na szczyt najbliższej góry i umożliwią spokojny powrót na dół. Rano niebiański wschód słońca i pławiąca się w pierwszych promieniach panorama gór, wieczorem kładący się cieniem na zboczach zachód słońca. W ciągu dnia można wybierać pomiędzy lenistwem na kwiecistej łące, lub aktywnym zwiedzaniem okolic.
przejażdżka po górach

Autor: Gabriel Amadeus
Źródło: http://www.flickr.com

Na wakacje w górach należy zabrać ze sobą dobre obuwie, przyrządy sportowe, lornetkę i koniecznie aparat fotograficzny. Noclegi w górach (piękne widoki), tym bardziej w wyższych partiach, są zwykle dość zimne, dlatego oprócz letnich ubrań trzeba mieć ze sobą koniecznie ciepłe spodnie, bluzkę oraz skarpetki. Bardzo prawdopodobne, że przydadzą się w czasie zimnej nocy. Wiele miejscowości zachęca do poznawania okolic i korzystania z lokalnych atrakcji. Warto poszukać zabytkowych budowli, zamówić pakiet zabiegów upiększających albo zabiegów leczniczych w uzdrowiskach. Dużo miejscowości posiada własne obiekty sportowe, na przykład basen hotel z basenem nad morzem ze zjeżdżalniami, hale sportowe lub tory saneczkowe letnie. Dla fanów solidnych wrażeń na pewno znajdzie się górski strumień z energetyzująco zimną wodą oraz podmywającym nogi wartkim nurtem. Po takiej porcji wrażeń pozostaje jedynie poszukać sprawdzonej jadłodajni z lokalnym jedzeniem i dobrym trunkiem.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: ,