Mocne produkty do czyszczenia samochodu – co należałoby wiedzieć na ich temat?
Każdy, kto ma auto, motor lub cokolwiek, co posiada aluminiowe elementy dobrze wie, że ciężko jest aluminium oczyścić. Dlatego firmy które zajmują się tworzeniem różnego rodzaju środków czyszczących, tworzą żele, pianki do czyszczenia tego materiału. Środki do czyszczenia aluminium muszą usuwać często długoletnie zabrudzenia.

samochód sportowy

Autor: Car leasing made simple
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak po czyszczeniu samochodu takim specyfikiem powierzchnia czyszczona wygląda jak nowa. Do często używanych produktów zalicza się biały żel, który nie tylko oczyszcza, ale też przywraca pierwotny wygląd aluminium. Używając środków czyszczących aluminium musimy uważać, są to silne mieszkanki chemiczne, powinniśmy najpierw zrobić próbę w mniej widocznym miejscu, żeby sprawdzić jak dany element zareaguje na wybrany przez nas środek czyszczący. Wiadomo, że część osób nie za bardzo przejmuje się tego typu zaleceniami, ale jeśli jesteśmy mądrymi i odpowiedzialnymi osobami, to będziemy robić taką próbę.

Więcej informacji – Meguiars

Środki do konserwacji czterech kółek i nie tylko

Żele, płyny do czyszczenia, ogólnie rzecz ujmując środki, którymi oczyszczamy chrom lub aluminium nazywamy najczęściej autokosmetykami. Kierowca wie, że jeżeli sam nie będzie konserwował swojego samochodu, to nikt o jego cztery kółka nie zadba. Nie każda myjnia da radę zmyć jakąś plamę która powstała kilka tygodni wcześniej. A środki czyszczące będące odpowiednią mieszanką dobrze skomponowanych składników mogą wyczyścić chromową powierzchnię w kilka minut. Środki do czyszczenia chromu mają zastosowanie nie tylko przy oczyszczaniu chromowanych powierzchni – elementów samochodowych. Mogą być też wykorzystywane w czyszczeniu chromowanych rzeczy w mieszkaniach. Środki, stworzone do czyszczenia chromowych rzeczy nadają im blask, chronią przed szybkim zmatowieniem.

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli, więc posiadamy samochód warto pamiętać o tym, że niektóre elementy lepiej czyścić ręcznie. Jednak nie powinniśmy używać do tego wody ze zwykłym płynem do mycia naczyń. Tu potrzeba konkretnych kosmetyków do pielęgnacji auta, które nie tylko oczyszczą daną część auta, ale też w dużym stopniu ją zakonserwują (ciekawa strona). Dzięki czemu samochód (zobacz co oferuje producent zabudów samochodowych) będzie nam dłużej służył i będzie w świetnym stanie nie tylko w sensie tego, że będzie dłużej nam służył, ale też dłużej będzie dobrze się prezentował. A jak wiemy, gdy samochód dobrze wygląda to zawsze potem łatwiej je sprzedać.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , , ,