Na czym polega praca kuriera? Czy warto w tym zawodzie pracować? Jakie mamy zalety, a jakie są negatywne strony takiego zajęcia?
Jeżeli rozważamy podjęcie pracy jako kurier musimy pomyśleć nad paroma rzeczami, a do tego zobaczyć, na czym taka praca polega. Każdy kurier, by zacząć pracować musi mieć własny pojazd dostawczy jak również założoną działalność gospodarczą. Jeśli zaczyna pracować dla jakiejś firmy kurierskiej musi przemalować swój pojazd oraz obkleić go nalepkami firmy. To dzięki temu każdy samochód kuriera wygląda tak samo.

Paczka

Autor: alison_gor
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęcia kuriera to praca w ciągłym ruchu, ponieważ często musi on dostarczyć paczki do miejsc, jakie oddalone są od siebie aż o kilkadziesiąt kilometrów. W tego typu pracy w związku z tym należy się ciągle śpieszyć, szczególnie, że koszt przesyłek kurierskich jest bardzo różny, a sporo przedsiębiorstw walczy o klienta różnymi sposobami. Już normą jest, że zamawianie kuriera to coś szybkiego, można to robić za pomocą różnorakich platform w internecie, gdzie możemy sprawdzić czas i koszty dostarczenia.

W pracy kuriera trzeba stale walczyć z czasem, gdyż kliencki czekają niecierpliwie na swoje przesyłki. Co więcej, zdarzają się ciężkie, niewygodne do przenoszenia pakunki, które dajmy na to trzeba wnieść całkiem wysoko. Wszystko to sprawia, iż jest to praca dość ciężka oraz wymagająca, przeznaczona głównie dla panów, choć w ostatnich latach coraz częściej zauważa się pracujące w ten sposób panie. Rzecz jasna taka praca posiada też plusy. To zawód świetny dla ludzi, którzy nie przepadają za siedzeniem za biurkiem, bardziej lubią pracę w ruchu. Atutem jest także praca z klientami i brak monotonii, bo każdy dzień zapewnia nowe wrażenia.

Początki są jak zwykle trudne, natomiast po nabraniu wprawy powinno być całkiem dobrze. Gdy poznamy nasz rejon prościej nam będzie go obsługiwać, dzięki czemu też szybciej dostarczymy przesyłki. A jak przeważnie wygląda typowy dzień w pracy kuriera? Każdy pracownik powinien stawić się rano ze swoim pojazdem w magazynie.

Zależnie od spółki jest to godzina siódma albo siódma trzydzieści. Na miejscu odbiera się paczki, które są przeznaczonego do danego rewiru. Następnie ruszamy w trasę. Dziennie kurier kurier z wniesiem musi rozwieźć 50-100 paczek do 50-60 adresów. To natomiast jedynie przykład, sporo bowiem zależy od danej spółki kurierskiej. Podobnie sprawa prezentuje się ze stawkami za standardowe usługi, bo ceny przesyłek kurierskich dosyć mocno się różnią –> dobra strona.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , , ,