Na czym się opiera fenomen facebooka, jakie pozytywy i zagrożenia niesie korzystanie z tego serwisu.
Ludzie od zawsze mieli potrzebę dzielenia się z innymi swymi przeżyciami i wspomnieniami. Dawniej pisano pamiętniki, niektóre były dostępne dla szerokiej liczby ludzi, inne wyłącznie na użytek wewnętrzny. Lecz obecnie pamiętniki stały się już przeszłością, a ich miejsce zajęły internetowe serwisy społecznościowe, w tym chyba najpopularniejszy i największy Facebook.

facebook

Autor: Impassion Afghanistan
Źródło: http://www.flickr.com
O niezwykłości facebooka powstają już doktoraty i rozprawy naukowe, i rzeczywiście od paru lat ma on coraz większą popularność. Wiele osób twierdzi, że jeżeli ktoś nie posiada swojego konta na Facebooku, to go nie ma w internecie, na szczęście wielu ludzi wykazuje się rozsądkiem i pomimo że są aktywnymi użytkownikami sieci to konta nie posiadają albo używają go z rozwagą i rozsądkiem.

Nie zwlekaj – czytaj artykuł (jezdzieckiklubsportowychrobry.pl/), jeśli zaciekawiły Cię notki z artykułu, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Pod tym linkiem wyszukasz sporo szczegółów.

Jednak dla sporej grupy ludzi, szczególnie z młodego pokolenia, dzień będzie się zaczynał od wejścia do facebooka i sprawdzenia ostatnich wiadomości, a w ciągu dnia też cały czas można się do niego logować, bo duża część obecnych smartfonów również będzie pozwalała na to, aby korzystać z niego.

Rzecz jasna jak to ze wszystkimi technologicznymi nowościami i pomysłami jest, również i facebook rozsądnie używany jest niezwykle przydatny. () Zaczęło z niego korzystać również wiele firm, równocześnie ze stroną firmową tworzą one konta na facebooku, które będą służyć do komunikacji z kontrahentami oraz klientami. Największą zaletą facebooka jest bardzo sprawny do informacji, w zasadzie wszystko ma się pod ręką, i co najważniejsze, nic nie zaginie jeśli nie zostanie świadomie usunięte.

Dzięki facebookowi można w bardzo łatwy sposób nawiązywać i utrzymywać kontakty ze znajomymi, a oprócz tego dowiadywać się tego, czy coś się u nich nie wydarzyło. Tu jednak należy zachować wspomniany wcześniej rozsądek, bo niektórzy ludzie relacjonują wszystko, co się u nich wydarzyło. Na zdjęcia profilowe facebook ustawiają fotografie, jakie raczej powinny być zachowane w domowych archiwach, a niekoniecznie prezentowane całemu światu, dlatego też przed umieszczeniem czegoś w miejscu, do którego wszyscy mają dostęp warto się chwilę zastanowić.

About