Najnowsze technologie ozdabiania przedmiotów o różnych kształtach, jak dokładnie wykorzystuje się hydrografikę
Od niedawna w lakierniach samochodowych zaczęła być stosowana pochodząca z Japonii technika nowoczesnej wizualizacji, nazywana także hydrografiką. Początkowo wykorzystywana była jedynie przez duże firmy z branży AGD, RTV i motoryzacyjnej, dla przeciętnych klientów dostępna się stała dopiero od jakiegoś czasu i od razu zdobyła duże uznanie wśród wielu klientów. Generalnie hydrografia jest procesem nakładania różnych motywów i wzorów na najróżniejsze elementy.

Woda

Autor: William Gray
Źródło: http://www.flickr.com
Cały proces odbywa się w specjalnej kadzi, do jakiej trzeba wlać wodę mającą odpowiednią temperaturę, optymalna jej wysokość wynosi pomiędzy 25 a 30 stopni. Niektóre odmiany wanien mają specjalny układ grzałek służący do stałego utrzymywania odpowiednich parametrów. Ważnym elementem jest także specjalny filtr który służy do czyszczenia powierzchni wody po wcześniejszej pracy, dzięki temu da się robić części (kranik paliwa do skutera) jedna po drugiej, jedynie czyszcząc wodę pomiędzy pojedynczymi cyklami.

Najnowsze technologie ozdabiania przedmiotów o różnych kształtach, w jaki sposób używa się hydgrografiki.Proces nakładania będzie polegał na tym, że w wannie zanurza się element, na który ma być naniesiony. Później na wodzie trzeba wyłożyć specjalną folię, przy wyciąganiu części z wody motyw znajdujący się na folii przykleja się do powierzchni przedmiotu. Przygotowanie go będzie polegać na tym, że jeśli jest to jedynie goły metal to trzeba będzie nanieść podkład, przy elementach już z lakierem trzeba je tylko zmatowić i wyczyścić. Opisano to na .

Po naniesieniu folii kolejnym etatem będzie dokładne mycie elementu i pozbycie się nadmiarowej folii. Na zakończenie trzeba wszystko odpowiednio zabezpieczyć, w innym wypadku bardzo szybko mogłaby się zetrzeć. Najczęściej używa się to tego kolejną warstwę odpowiedniego lakieru bezbarwnego, dzięki czemu całość uzyskuje ogromną wytrzymałość i trwałość. Taka technologia w praktyce nie będzie miała żadnych ograniczeń jeśli chodzi o rodzaj wzorów, na folii da się zrobić każdy motyw i nanieść go później na obrabiany element (galeria przedmiotów po hydrografice).

About

Categories: Bez kategorii Tagi: ,