Najwyższy czas by pomyśleć o zabezpieczeniu dostaw gazu na zimę
Początek jesieni to ostatni dzwonek na to aby przyjrzeć się temu czy nasze przedsiębiorstwo posiada zapewnione dostawy paliw energetycznych na okres zimy. Chodzi tu w głównej mierze o gaz, który jest podstawą sprawnego funkcjonowania wielu przedsiębiorstw. Sprawa jest tym większej wagi kiedy spojrzy się na dzisiejsze problemy polityczne w Europie wschodniej. Turbulencje w kontaktach z Rosją, która jest jednym z głównych producentów paliw energetycznych na świecie mogą przynieść w najbliższym czasie wiele problemów z dostawami tego surowca.

stacja gazowa

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

W poprzednim systemie handel gazem był zajęciem jedynie firm należących do skarbu państwa, takich jak na przykład Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które posiadało status monopolisty na naszym rynku surowców energetycznych. Jednak od pewnego czasu w naszym kraju pokazuje się ogrom niezależnych od monopolisty przedsiębiorstw prywatnych specjalizujących się w dostarczaniu gazu w stanie płynnym i gazowym dla klientów indywidualnych oraz firm. W większości wypadków tego typu propozycja zawiera kontrakty na dostarczanie paliw płynnych na okres ponad 12 miesięcy, jednak w niektórych wypadkach proponowane są także o wiele krótsze okresy np. 30 dni czy kwartał – -> przeczytaj przykłady na handen.pl.

Sprawdź większą ilość szczegółów, a zgłębisz dodatkowe materiały, które z pewnością także Cię zainteresują. Nie wahaj się zatem i użyj linku obsługa prawna firm szczecin.

handen.pl
Może to być bardzo korzystne dla klienta, który może zamówić dostawy tylko na określony czas, na przykład jedynie okres zimowy. Co istotne jest również możliwość parafowania kontraktu na tak popularne ostatnio dostawy dywersyfikacyjne. Dochodzi do tego w przypadku gdy dana firma ma już podpisaną umowę na otrzymywanie gazu jednak dla bezpieczeństwa chce posiadać ubezpieczenie w postaci posiadania innego dostawcy. Dzięki temu ryzyko jakichś problemów jest naprawdę małe, a to w interesach kwestia bardzo istotna.

About