Niepopularne destynacje podróży po kraju, czyli dlaczego warto odwiedzić ciekawą Legnicę i jej okolice?
Często słychać opinie, że po zwiedzeniu Krakowa, stolicy, Wrocławia, przystani w Gdańsku i kilku innych sztandarowych miejsc, w naszym kraju nie ma już nic ciekawego do obejrzenia. Jest to bardzo krzywdzący pogląd, gdyż nasze państwo ma do zaoferowania o wiele więcej szalenie interesujących miast, o których mało kto wie, a jeszcze mniej ludzi miało przyjemność je obejrzeć i poznać ich tajemnice.

Legnica, zabytki,

Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z takich miast jest właśnie miejsce w środkowej części Dolnego Śląska, znajdujące się w przepięknej okolicy złożonej z zachwycających krajobrazów leśnych i zachęcających do miłego spędzania czasu na świeżym powietrzu, zbiorników wodnych. Już w samym mieście naprawdę jest co oglądać, gdyż jest tam przepiękny rynek z centralnym punktem- ratuszem, a tak naprawdę dwoma.

Czy taka problematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz ofertę kwatery pracownicze białystok, która dotyczy omawianej sprawy, więc zapewne też Cię zainteresuje!

Co niezwykle interesujące Legnica należy do małej grupy miast mogących się poszczycić dwoma ratuszami, a przyczyną, owego stanu rzeczy jest zaadoptowanie starszego, stworzonego w stylu barokowej, na siedzibę rozpoznawalnego w całym państwie teatru. Legnica ma w zanadrzu jeszcze mnóstwo ciekawych i wartych ujrzenia obiektów. Jednym z nich niewątpliwie jest Pałac Opatów Lubiąskich, w którym obecnie znajduje się muzeum przedstawiające każdemu zainteresowanemu historię tego niepowtarzalnego miasta. Jeżeli ktoś jest miłośnikiem architektury kościelnej to Legnica z pewnością powinna zostać kierunkiem jego podróży. Ilość kościołów jest tu bowiem niezwykle duża i tak liczna, że na zobaczenie wszystkich budowli nie starczyłoby całego dnia.

Legnica, starówka

Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com
Odnajdziemy tam bowiem kościół ewangelicki, franciszkański, staroluterański, jezuicki i kilkanaście innych. Zrozumiały jest obawa, że w mieście tak niepopularnym jak Legnica noclegi to coś co bardzo trudno znaleźć. Jednakże nie będzie z tym większych kłopotów, gdyż jest tam wiele przytulnych hoteli, które zagwarantują nam komfortowe warunki. Aby się w tym upewnić wystarczy wpisać w przeglądarkę hasło: Legnica noclegi, a naszym oczom ukaże się ogrom ogłoszeń oferujących wolne pokoje, zapraszających do przyjazdu- zobacz choćby tą ofertę. Gdy kolejnym razem będziemy, więc szukać kierunku do podróży warto wyjść poza wszystkim znane reprezentacyjne miast takie jak Warszawa, Wrocław, Gdańsk i Poznań i spróbować udania się do mniej znanych miejsc, których co ciekawe w Polsce jest niezwykle dużo. Kto wie być może nasze serce podbije taka, z pozoru średnio ciekawa Legnica i zapragniemy wracać tam coraz częściej.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , , ,