Niestety powietrze w naszej ojczyźnie jest jednym z najgorszych we Wspólnocie Europejskiej oraz na świecie
Już od jakiegoś czasu nieprzerwanie trąbi się o tym, że w Polsce bywa tak gęsty smog, jak choćby w Azji. To po prostu źle wpływa na nasze zdrowie.
Starsze osoby mówią, że kiedyś powietrze było o wiele gorsze, co było odczuwalne w płucach, jako pieczenie.

szafa z ciuchami

Autor: Megan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże w latach socjalizmu nikt się nad tym nie pochylał. Dzisiaj mówi się o tym na każdym kroku — w szczególności zimą. To najgorszy czas w roku, jeśli chodzi o smog, ponieważ w wielu polskich domach nadal trzyma się stare kopciuchy. Dodatkowo są wciąż osoby, które wrzucają do pieca, co popadnie i niestety nie chcą pojąć, że trują siebie i innych. Z tego powodu istotne jest, żeby zimą nie przebywać zbyt wiele na zewnątrz. W domu natomiast powinniśmy zaopatrzyć się w oczyszczacz (zobacz: oczyszczacz powietrza sharp) powietrza. Jest to zazwyczaj niewielkie urządzenie, które będzie uwalniało nas od groźnych pyłków z powietrza. Istotne wydaje się być, by przeczytać, które zanieczyszczenia on usuwa. Zamawianie drogiego sprzętu, który nie zwalcza najgorszych pyłków PM 2,5, jest po prostu bez sensu, ponieważ o nie głównie chodzi. Oczyszczacze są różne, ale muszą posiadać kilka głównych cech. Jeżeli na przykład chcemy, by działały także nocą, to muszą posiadać system cichej pracy.

Wtedy nie buczą i nie palą się im żadne lampki — idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy na przykład chcą umieścić oczyszczacz w pokoju dziecięcym. Powinien być on także w miarę lekki, byśmy mogli przenosić go do różnych pomieszczeń. W dzień przykładowo może stać w salonie, a następnie w sypialni.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , ,