O czym trzeba pamiętać dopasowując dobry sprzęt rehabilitacyjny dla ludzi chorych
Wózek inwalidzki jest sprzętem specjalnym, który dedykowany jest dla ludzi mających duże problemy motoryczne. Na rynku istnieje szereg typów wózków. Zasadniczą właściwością wózka inwalidzkiego jest jego budowa modularna. Sprzęt ten złożony jest z części wymiennych lub opcjonalnych. Oznacza to sposobność wymienienia podnóżka, koła, blokad lub tapicerki.

Wózek inwalidzki

Źródło: http://sxc.hu/
Do bardziej znanych należy wózek inwalidzki toaletowy.

Aby uzyskać dodatkowe informacje w tym temacie przenieś się do kolejnej strony. W niej na pewno zaintryguje Cię kompleksowa analiza (https://www.boxmetmedical.pl/straz-pozarna,g333.html).

Ułatwia on pielęgnowanie osoby leżącej i pomaga w całodobowej higienie chorego. Wózki posiadają anatomicznie ułożone siedzenie wraz z otworem sanitarnym, jak też ruchome podparcie dla sprawniejszej aktywności oraz przechowywania. Dodatkowo łatwa budowa zapewnia użytkownikowi funkcjonalność i łatwość higienicznego utrzymania. Główną cechą jest możliwość najechania na sanitariat toaletowy (przykład), co jest ważne przy osobie, jaka posiada mocno umiarkowaną mobilność. Wybrane wózki toaletowe mają dołączone zbiorniki na nieczystości, co sprzyja sporej higienie i nieskrępowanie chorych. Zarówno tapicerki zastosowane przy tego gatunku sprzęcie zawierają dobre jakościowo tworzywa i mają możliwość bezproblemowego umycia siedziska.

Kolejnym sprzętem, jaki ułatwia codzienne funkcjonowanie chorego jest balkonik kroczący. Wybiera się go indywidualnie zwracając szczególną uwagę na potrzeby danej osoby. Na ogół balkoniki są dobierane pomocniczo przy poruszaniu się starszych osób. Idealny balkonik kroczący powinien posiadać gumowe nakładki na poręczach, jakie służą do podtrzymywania, gumowe albo kauczukowe nasadki na nóżki balkoniku oraz sposobność uregulowania wysokości samych nóżek. Są to elementarne określenia sprzętu, jaki sprawdzi się w użytkowaniu i zagwarantuje swobodę korzystania przez pacjenta – szeroki wybór balkoników kroczących.

Wózki inwalidzkie

Źródło: http://sxc.hu/
Należy wziąć pod uwagę stabilizację sprzętu oraz idealnie dopasowanie do wysokości niepełnosprawnego. Właściwie dobrany sprzęt powinien posiadać odpowiednią szerokość tak, by pacjent mógł się zmieścić w wejściu i nie powodować ograniczania ruchów. Te dwa zasadnicze aspekty dadzą choremu swobodę w użytkowaniu z wózka i sporą niezależność, co jest nade wszystko istotne. Wybierając konkretny sprzęt rehabilitacyjny powinno się rozważyć czy osoba chora będzie umiała z niego korzystać i czy będzie dzięki temu mniej skrępowana.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , ,