Okresowe przeglądy i pilne reperacje. Co jest potrzebne, by nasz samochód działał bez problemu?
W każdym jednym aucie przychodzi pora na przegląd. Istotną sprawą jest cykliczny przegląd samochodu, w trakcie jakiego mechanik wykonujący przegląd powinien zwrócić uwagę na hamulce, wszelkie płyny, układ kierowniczy. Być może będzie potrzebna zmiana związana z wymianą hamulcowych klocków w samochodzie.

To jasne, że dobrze funkcjonujące hamulce gwarantują kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo w czasie poruszania się w ruchu drogowym. Kluczowym elementem układu hamulcowego auta naprawa zacisków hamulcowych są klocki hamulcowe. Trzeba dbać o to, żeby we właściwym czasie dokonać wymiany klocków hamulcowych na nowe, bo ich kondycja odbija się negatywnie na skuteczności i drodze hamowania. Jeżeli decydujemy się wymienić klocki hamulcowe na EBC we własnym zakresie, musimy poradzić się szybciej mechanika albo poczytać co nieco o tym – tylko dla tunerów – klocki hamulcowe EBC. Przed założeniem nowego klocka trzeba wycofać tłoczek zacisku do określonej pozycji. Szybciej możemy łagodnie odchylić gumowy mieszek i upewnić się, czy na tłoczku nie ma korozji spowodowane wyciekami płynu.

samochód

Autor: Jin Wu
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli są, należy wymienić tłoczek albo cały zacisk. Skontrolowania wymaga również kondycję silikonowej osłony tłoczka hamulcowego. Ten tłoczek dobrze jest pokryć cieniutką warstwą właściwego smaru do ruchomych części hamulców. Ponieważ elementów do zrobienia jest wiele, warto zaplanować sobie pracę na parę godzin.

Jeśli mamy jakąkolwiek wiedzę o budowie samochodu możemy wziąć się za samodzielną wymianę klocków samochodowych sklep.oemtuning.pl, ale w innych sytuacjach należy najzwyczajniej w świecie zlecić ją warsztatowi samochodowemu. Wtedy będziemy mieli pewność, iż klocki EBC są poprawnie zamontowane, a nasze hamulce będą działać właściwie i bezawaryjnie. Na hamulcach po prostu nie można oszczędzać – to przede wszystkim, a po drugie – firma, która wykonuje dla nas przegląd samochodu, wykona jazdę próbną aby sprawdzić poprawność działania układu oraz poinformuje nas o najlepszych sposobach konserwacji i o konieczności unikania mocnego hamowania w czasie docierania się nowo zamontowanych elementów, by zapobiec ich zatarciu.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , ,