Polimocznik – gdzie jest stosowany?
Polimocznik to powłoka natryskowa oparta na dwuskładnikowym systemie żywicznym. Jak powstaje? Jakie ma zastosowanie?
Polimocznik jest substancją powstającą w wyniku reakcji dwóch komponentów – mieszanki żywicy i izocyjanianu.

dom - portret

Autor: MEDIA WNET
Źródło: http://www.flickr.com
Żywica w tym przypadku może mieć formę aminową, jaka nie posiada grupy hydroksylowej. Mieszanki żywicy mogą też zawierać pigmenty. Ponadto, zazwyczaj żywica – prolab65 ta nie posiada katalizatora.

Ten proponowany link (actum-finanse.pl/o-czym-musisz-pamietac-biorac-kredyt-na-firme/), który zawiera informacje na opisywany temat, jest nieziemsko genialny, lecz możesz zgłębić inne wiadomości w tym temacie, klikając tutaj.

Z kolei izocyjanian może występować w kilku postaciach: aromatyczny lub alifatyczny; quasi-Prepolimer bądź Prepolimer (zbudowane z amin zakończonych żywicą polimerową bądź z hydroksylów zakończonych żywicą polimerową); polimer, monomer bądź mieszanka tych postaci izocyjanianów.

Polimocznik sprawdź Polimocznik wyróżnia się praktycznymi właściwościami, jakie pozwalają na jego użycie w różnych branżach. Jest wytrzymały, wyjątkowo odporny na wilgoć, działanie niskich oraz wysokich temperatur, a ponadto wykazuje niewiarygodną odporość na uszkodzenia mechaniczne, działanie substancji zasadowych oraz kwaśnych, czy też ropopochodnych. Jest odporny także na działanie promieniowania słonecznego i drobnoustrojów. Polimocznik występuje w formie płynnej, rozgrzany może służyć do zabezpieczenia różnych powierzchni. Materiał ten bardzo szybko zasycha – wystarczą 24 godziny, aby powierzchnia była gotowa do użytku. Dzięki temu może idealnie służyć do uszczelniania dachów, ścian, podłóg, jak również zabezpieczenia fundamentów. Można go położyć również pod płytki ceramiczne w celu zabezpieczenia przed wilgocią, grzybem oraz drobnoustrojami.

Znajduje także zastosowanie w budowie basenów, zabezpieczenia rozmaitych posadzek i nadaniu im antypoślizgowych właściwości. Wykorzystywany jest nie tylko w budownictwie, ale również przemyśle chemicznym, ogrodniczym, elektronicznym, rybackim, czy motoryzacyjnym.

About