Regulamin serwisu internetowego – dlaczego ma tak duże znaczenie i jakie mogą skutki jego niepoprawności.
Regulamin internetowego serwisu – dlaczego ma tak duże znaczenie i jakie mogą skutki jego niepoprawności.

Rozwój internetu sprawił, że przedsiębiorcy świadczą obecnie drogą elektroniczną coraz większą liczbę usług. Wiele z nich jest tylko wirtualna, jak na przykład hosting stron czy internetowa reklama. Inne wiążą się z operacjami realizowanymi w rzeczywistym świecie, i tu mowa jest w głównej mierze o internetowej sprzedaży, gdzie zamówienia będzie się składać w wirtualnych sklepach, a zakupione produkty wysyła się w tradycyjny sposób do klientów.

sprawź tu

Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Na wszystkich właścicieli firm, którzy w jakiejkolwiek formie wykonują internetowe usługi, ustawodawca nałożył kilka ważnych obowiązków. Najważniejszym z nich jest posiadanie regulaminu, będzie to dotyczyć każdego kto prowadzi działalność w sieci internetowej, zarówno właścicieli sklepów internetowych, jak również pozostałych usługodawców. Bardzo ważne jest to, że regulamin należy nieodpłatnie udostępnić klientom. Najlepszym rozwiązaniem będzie jego umieszczenie w swoim serwisie internetowym, tak żeby każdy po wejściu w odpowiednią zakładkę mógł się z nim zapoznać.

Nieposiadanie regulaminu lub jego nieodpowiednie sformułowanie może być dla właściciela strony bardzo kosztowne. Za każdy wpis, który nie jest dozwolony można ponieść jakąś karę, a czasami może ich być w regulaminie nawet kilkanaście.

Równie zajmujący tekst prezentowany jest tutaj, zatem odwiedź witrynę faba frezy i upewnij się, jakie treści tam odnajdziesz. One także Cię zainteresują!

Wszystkie one można znaleźć w wykazie niedozwolonych klauzul, w którym publikowane są wszystkie zapisy, jakie pojawić się nie mogą w regulaminach. Warto więc, jeśli się ktoś zacznie angażować w handel internetowy, dokładnie sprawdzić regulamin sklepu, który otworzył. Okazać się bowiem może, że niektóre jego zapisy będą niedopuszczalne, a niektóre prawnicze firmy tylko na to czekają, aby je znaleźć i na tym nieco zarobić (regulaminy sklepu).

Dobrze, żeby czymś takim zajęli się doświadczeni prawnicy, ponieważ prawo, szczególnie w obszarze handlu sieciowego zmienia się bardzo szybko, cały czas wynajdowane są kolejne niedozwolone klauzule, i jedynie ktoś kto jest na bieżąco z takimi rzeczami będzie dobrze się tym zająć.

About