Reklama na billboardzie – z jakich powodów warto?
Jeżeli chcesz coś zareklamować, dotrzeć do znacznej ilości klientów, odbiorców, najlepiej w krótkim czasie – co powinieneś zrobić? Oczywiście pomyśleć o reklamie! Sposobów na to jest wiele! Możesz kupić miejsce w czasopiśmie, gazecie, czas antenowy w telewizji albo radio. Możesz też obkleić swój lub czyiś samochód, a nawet zamówić nadawanie komunikatu przez głośnik. Jednak mało co jest tak skuteczne jak billboardy gdynia.

billboard

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Ale dlaczego warto zainwestować akurat w ten rodzaj reklamy – zapytasz? Otóż powodów jest kilka. Po pierwsze taka reklama jest bardzo widoczna, od razu rzuca w oczy. W końcu billboardy gdynia mają dużą powierzchnię, znajdują się na wysokości i w dodatku zazwyczaj w popularnych, uczęszczanych miejscach. Po drugie, tego typu reklama dociera do dużej liczby osób. W końcu najważniejszymi ulicami miasta każdego dnia poruszają się tysiące przechodniów. Wśród nich z pewnością znajdzie się sporo osób, które będą zainteresowane tym, co planujesz przekazać. Łatwo dotrzesz więc do grupy docelowej. Po trzecie – billboardy gdynia pozwolą Ci na wyzwolenie Twojej kreatywności – więcej informacji. Na tego rodzaju tablicy możesz umieścić wszystko, co tylko zechcesz (rzecz jasna w granicach prawa). Ogranicza Cię więc jedynie Twoja wyobraźnia. Sam więc musisz zastanowić się, w jaki sposób przyciągnąć uwagę przechodniów, osób, do których chcesz dotrzeć, jak je przekonać, żeby się Tobą zainteresowały.

billboard

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze, teraz zastanówmy się, co zrobić, aby Twoja reklama na billboardy gdynia była jak najbardziej skuteczna. Po pierwsze – opłaca się znaleźć odpowiednie miejsce, odpowiedni billboard. Powinien to być rzecz jasna taki przy uczęszczanej, popularnej ulicy. Może być on wprawdzie dość drogi, ale chyba opłaca się, nieprawdaż? W ten sposób uda Ci się dotrzeć do odpowiedniej liczby osób. Po drugie, warto się zastanowić, w jakim miejscu Twój billboard zobaczy najwięcej osób z grupy docelowej.

Wybierzmy miejsce, które dopasowane jest do naszej grupy docelowej, dokładnie rozpoznajmy ich potrzeby i ustawmy reklamę tam, gdzie po prostu nasi klienci będą mogli ją w jak największym stopniu zobaczyć i zwrócić na nią uwagę. Sam musisz się zastanowić, jakiego typu billboardy gdynia będą dla Ciebie najlepsze. I po trzecie – pomysł. Jeżeli sam go nie masz, nie uważasz się za zbytnio kreatywnego – wyślij zapytanie do agencji reklamowej, dobrego grafika. Nie oszczędzaj na tym. W końcu cóż Ci po billboardzie, jeśli jego treść nie będzie wystarczająco wymowna?

About