Rodzaje gier komputerowych
Razem z rozwojem gier komputerowych, producenci kreowali coraz różniejsze rodzaje gier, znamionujące się odmiennymi strategiami prowadzenia techniki gry, fabuły. Trudno wyodrębnić jakiś sprecyzowany podział gier, jako że w literaturze przedmiotu nie istnieje konkretny podział gier ze względu na gatunek.

Zestawiając opisane przez producentów kategorie gier możemy podzielić je najogólniej na:
symulatory, gry strategiczne, przygodowe, fantasy, logiczne oraz inne. Omówię teraz wybrane z nich.
Gry wyścigi. Rodzaj gier polegających na ściganiu się z przeciwnikami. Zadaniem gracza będzie zdobycie pierwszego miejsca czy uzyskanie jak najlepszego czasu . Możemy ścigać się różnorodnymi pojazdami (powietrzne), a sama natura rozgrywki także może być zmienna (zręcznościowa lub symulacyjna).
Piknik na łonie natury

Autor: Daniel Glifberg
Źródło: http://www.flickr.com
Walentynkowy prezent

Autor: Princess Academy
Źródło: Princess Academy
Symulatory cechują się głównie tym, że odzwierciedlają rzeczywiste wydarzenia w wirtualnym świecie, dla przykładu symulatory lotów, symulator podróżowania czterokołowcem, itp. Zachodzą w nich ograniczenia rodzaju fizyka przedmiotów, acz są wyjątki, np. popularna seria The Sims. Gry podobne najczęściej posiadają samouczek. Symulatory to też tego typu gry, w których mamy możliwość konstrukcji miast. W najwyższym stopniu chyba popularną grą symulacyjną jest seria napomkniętej wcześniej gry The Sims, w jakiej istnieją olbrzymie możliwości posunięcia. W skrócie gra polega na prowadzeniu iluzorycznego życia Simów (odpowiednik osób), którym powinniśmy zbudować dom, znaleźć pracę albo dbać o potrzeby fizjologiczne, bądź też pozyskiwać znajomości, dbać o nie a także promować na coraz wyższe stanowisko pracy. Gra nadaje się doskonale dla dziewczynek. Tworzenie doskonałych Simów, które w pewnym sensie odzwierciedlają nas samych, pozwala realizować swoje fantazjowania w świecie fikcyjnym.
pomieszczenie
Forge of Empires to gra przeglądarkowa, w której wznosisz swoje własne miasto a także towarzyszysz mu przez wszystkie okresy istnienia cywilizacji, zaczynając od epoki kamienia. Odkrywaj nowe technologie i wchodź w nowe ery.

Zapisz się na kartach historii, stawiając wyjątkowe, nowoczesne konstrukcje i olbrzymią metropolię. Zwiększaj własne imperium dzięki strategicznie zaplanowanym kampaniom oraz błyskotliwym posunięciom militarnym.

Czy z przeczytanego prezentowanego artykułu udało Ci się wywnioskować coś interesującego? Jeżeli tak, to przejrzyj pozostałe informacje tu (https://www.produktypremium.com/kategoria-produktu/grille/weglowe/) – na pewno wciągną Cię całkowicie.

Skonstruuj własny świat.

About

Categories: Idziemy na zakupy Tagi: , ,