Sprawdź, w jaki sposób zapanować nad domowymi wydatkami
Nie wiesz jak ujarzmić domowe finanse? Wystarczy, że dokładnie przyjrzysz się swoim wydatkom oraz zaczniesz racjonalnie gospodarować pieniążkami. Wesprze w tym dobrze opracowany domowy budżet.
Sporządzenie budżetu domowego z pewnością wzmacnia świadomość tego, jak dużo i na co wydajemy jak też umożliwia przeanalizowanie sumptów pod kątem oszczędności.

miejsca

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Dogłębne podejście do wydatków wyznaczy drogi, jakimi na próżno wyciekają z niego pieniążki.

dane

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Cel planowania budżetu domowego jest banalny – całkowita kontrola nad wydawanymi pieniędzmi. W miesiącu poprzedzającym opracowanie budżetu domowego warto detalicznie jak też skrupulatnie spisywać wszystkie potrzebne nam dane, innymi słowy codzienne wydatki. Dla wygody wydatki na żywność, ciuchy, przejazdy, gazety, należności etc. notujmy na oddzielnych kartkach, po to, aby później nie trzeba ich było porządkować.https://sklep.acana.com.pl/89-pomysl-na-prezent prezent dla psaNa końcu miesiąca zreasumujmy wydatki spisane na każdej z karteczek. Zobaczymy wówczas, na co wydajemy najwięcej, a także co sprawia, iż pieniądze rozchodzą się nam „nie wiadomo jak”. Mając spisane kwoty oraz kategorie, będziemy mieli podwalinę zbudowania dokładnego budżetu na nadchodzący miesiąc. Naczelną regułą dobrego planu jest założenie, iż wydając pieniążki nie możesz przekroczyć miesięcznych dochodów. Zastanówmy się teraz nad kwotami, jakie otrzymaliśmy po podliczeniu wydatków z poszczególnych kategorii.

Jeśli dla przykładu wydajemy niespodziewanie wiele na kosmetyki, powinniśmy dociec, czy być może nie kupujemy czegoś, czego następnie nie stosujemy, na przykład szóstej pianki do golenia albo trzeciego balsamu . W kolumnie „odzież” także pewnie da się wskazać wydatki zrobione pod wpływem chwili, albo po to, aby poprawić sobie humor.

About