Stewardesa i pilot – profesje z przyszłością
Każdy człowiek posiada w dzieciństwie marzenia dotyczące tego, co będzie czynił w życiu. Cząstka dzieci, zwłaszcza chłopców oświadcza chęć zostania pilotem.
Jednakże niestety większość z owych deklaracji zostaje w strefie fantazjowań.

Grand Prix

Autor: daniel_jurena
Źródło: http://www.flickr.com

Drużyna rugby kobiet

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu? Droga do zostania profesjonalnym pilotem jest długa jak też niebezproblemowa, dlatego też ostatecznie mała grupa aspirantów dociera do końca. A to źle, bowiem w wyniku wzrastającego popytu na podróże lotnicze liczba miejsc pracy w przestworzach bezustannie wzrasta. Decyzję o pozostaniu pilotem trzeba podjąć bardzo wcześnie. Z jakiego powodu? W naszej ojczyźnie działają jedynie dwie placówki kształcące do latania w przestworzach – w Chełmie oraz w Rzeszowie. Z racji wielu zainteresowanych należy odpowiednio przygotować się. Podstawą będzie egzamin dojrzałości z fizyki, matematyki a także języka obcego, a wszystko na poziomie rozszerzonym. Szkoła przyjmie niewielką liczbę chętnych, a sama nauka nie należy do bezproblemowych. Wszystko po to, by bezpieczeństwo pasażerów było jak największe. Trzeba pamiętać, że oprócz samej nauki kandydat musi posiadać pewne cechy, jakie uproszczą pracę w fachu pilota. Przede wszystkim aspirant na pilota musi wyróżniać się dobrym zdrowiem, a również odpornością na stres, która przydaje się w przypadkach awaryjnych w trakcie lotu.
Dodatkową umiejętnością jest też zrobienie licencji turystycznej, jednak ona nie pozwoli na pracę w lotnictwie, a jedynie umożliwia transport lotniczy siebie bądź swoich krewnych w celach turystycznych. Następna licencja, ATP, gwarantuje pracę na wielkich maszynach, dostępnych w lotnictwie.

Aby ją uzyskać trzeba być dorosłym, cieszyć się dobrym zdrowiem i mieć już licencję PPL bądź CPL. Innym zawodem w tej branży jest radiooperator .kliknij to napaść słowna napaść słownaOn również musi ukończyć odpowiedni kurs.

About