Tag Archives: stopy
Jak wybrać porządny sprzęt górski?
Gdy naszym hobby jest wędrowanie po górach, wspinaczka oraz przy okazji na przykład zwiedzanie jaskiń musimy mieć odpowiednio dopasowany sprzęt, który zagwarantuje nam komfort i bezpieczeństwo w czasie wyjazdów. Każdy sprawdzony sklep turystyczny ma takie wyposażenie w swoich katalogach. Często, zdecydowanie zbyt często słyszy się w różnych serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy giną na szlakach, gdyż wychodzą w góry bez przygotowania. To ludzka głupota najczęściej jest główną przyczyną tragicznych wydarzeń w górach.
Balerinki okazują się być niesamowicie wygodne
Balerinki będą niesamowicie wygodnymi butami. Powinniśmy dbać o nasze nogi i jeśli wiemy, że czeka nas jakaś daleka trasa do przejścia to musimy zakładać płaskie buty.
Jakim sposobem buty do wieku dziecka?
Dzieciom zaczynającym chodzenie warto wkładać buciki z cholewką sięgającą nad kostkę. Trzewiki są ważkie, albowiem maluch ze słabo wykształconym zmysłem równowagi idzie w sposób szczególny. Mały człowiek stawia szeroko nóżki z ugiętymi kończynami w stawach kolanowych i biodrowych. Taka postawa ułatwia utrzymanie równowagi ciała. Dzięki zawiązywaniu lub zapinaniu możemy obuwie dobrze dobrać do nóżek malucha (puszystych oraz szczuplejszych), co z całą pewnością uprości mu poruszanie się.