Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż
Dekoracje świąteczne, bombki

Autor: home&you
Źródło: home&you
Narodzenie Pańskie to święto pełne uroku, domowego ciepła, miłości, które przede wszystkim spędzamy w gronie najbliższych nam osób.

Jest to jedno z najdawniejszych świąt chrześcijańskich. Do wieczerzy wigilijnej siada się po zapadnięciu półmroku, w chwili, gdy za oknem pojawi się pierwsza gwiazdka. Nasze pociechy uwielbiają wyczekiwać tej chwili, co chwilę podbiegając do okna i wypatrując jej. Zaczyna się ona od łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Po odświętnej bożonarodzeniowej wieczerzy nadchodzi moment na upominki, które położone są pod pięknie przybraną choinką.

choinka jest najmłodszą ozdobą Bożego Narodzenie, gdyż przywędrowała do Polski z Niemiec dopiero pod koniec XVIII wieku. Początkowo bombki bombki decoupage na choinkę były skromne. Ozdabiano ją orzechami, piernikami, słodyczami oraz świeczkami. świeczki miały symbolizować światło Chrystusa, a gwiazda, którą umieszczano i do tej pory się umieszcza na szczycie choinki miała przypominać o Gwieździe Betlejemskiej. Z upływem lat zaczęły pojawiać się na niej coraz to bardziej różnorodne dekoracje. Trzeba pamiętać, że są one bardzo istotne, albowiem między innymi dzięki nim odczuwa się klimat tego czasu.

ozdoba choinkowa

Autor: Jinx!
Źródło: http://www.flickr.com

Niejeden pomysł na ozdoby choinkowe możemy odszukać w Internecie. Mogą to być na przykład ekologiczne ozdoby takie jak suszone krążki jabłek czy cytrusów, dekoracje z makaronu lub papieru. Nic jednak nie przebije choinki, na której wiszą ozdoby sporządzone osobiście przez nasze pociechy. Zarówno rodzicom jak i dzieciom takie wspólne robienie ozdób przynosi sporo szczęścia i bardzo łączy. Wówczas już bardzo silnie jest odczuwany ten niezapomniany, rodzinny, świąteczny klimat.

Ręcznie robione ozdoby choinkowe to przykładowo długie, barwne łańcuchy zrobione z papieru lub bibuły, szyszki, które razem zostały zebrane a potem pomalowane wieloma kolorami czy też pierniczki o rozlicznych kształtach. Koncepcji jest sporo, ale najistotniejsze, aby były one wykonywane razem przy melodii kolęd i w miłej, familijnej atmosferze.