Szafy niezbędne w domu
Kiedy aranżujemy nasz mieszkanie poszukujemy odpowiednich mebli. Czasem wolimy kupić do salonu mniej mebli niż jest w komplecie, dlatego sami zaczynamy je komponować. Prawda jest taka, że wystarczy szafka pod TV, kilka półek i dobra komoda. W chwili, gdy decydujemy się na komodę trzeba wziąć pod uwagę to, że warto byłoby kupić komody drewniane.

Czemu? Bo komody drewniane o wiele lepiej się prezentują aniżeli szafy z jakiejś sklejki. Poza tym takie komody na pewno przy odpowiedniej pielęgnacji będą nam długo służyły. Wśród komód drewnianych jest ogromny wybór, nie musimy się obawiać, że nie damy rady znaleźć komody drewnianej, która będzie odpowiednia do naszej koncepcji.
Komplet szafek do pokoju dziecka
Kiedy urządzamy pokój dla naszego dziecka po pierwsze trzeba wybrać odpowiedni kolor ścian. Nie jest to łatwe, bo z jednej strony wolelibyśmy postawić na ciemną farbę, żeby ściany szybko się nie zabrudziły, a patrząc inaczej wolimy jasny kolor, by dziecku było miło w pokoju.

sypialnia

Autor: Matt Wade
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście obecnie mamy farby, które można zmyć. Zresztą część rodziców stawia na tapetę. Po wyborze koloru ścian i oświetlenia można zacząć szukać mebli. Jeżeli chodzi o meble dla dziecka to jest bardzo duży wybór. Możemy postawić na meble w zielonej lub czerwonej kolorystyce. Można kupić meble bardziej uniwersalne. Wiele zależy od tego w jakim wieku jest nasza pociecha i od tego, jaki charakter ma nasza pociecha jest. Rodzice często robią błąd i aranżują pokój dla siedmiolatków w stylistyce totalnie dziecinnej. A czasem najlepiej postawić na uniwersalne umeblowanie, ale na przykład z łóżkiem piętrowym i znaleźć dodatki, które będą dodawały pokojowi charakteru.

Odpowiednio dobrana pościel, kolorowy dywan i ciekawe oświetlenie to ekstra sprawa. Przez, to, gdy nasza pociecha przestanie lubić kolor różowy i pokocha zieleń, o wiele łatwiej będzie nam zmienić dywan i inne dodatki niż kupować meble z zieloną fasadą, bo różowe różowe złoto biżuteria do niczego już nie pasują. Tak, więc kupując meble do pokoju dziecka musimy przemyśleć sprawę. Jeśli nasza pociecha ma dwa latka, to typowe dziecięce meble będą idealnym rozwiązaniem, ale gdy nasza pociecha zaraz przekroczy magiczne dziesięć lat, to warto trochę pomyśleć i postawić na bardziej uniwersalny komplet mebli do pokoju dziecięcego. Czytaj też

About

Categories: Bez kategorii Tagi: ,