W jaki sposób zaprojektować wnętrze małego mieszkania?
Zaaranżowanie niedużego mieszkania to autentyczny test pomysłowości dla jego posiadaczy. W sytuacji, gdy każdy metr jest na wagę złota, nieocenione okażą się aranżacyjne triki, które pozwolą mieszkać wygodnie, ale również stylowo.

Niewielki metraż wymaga pójścia na kompromisy. Nie oznacza to jednakże, że wystrój wnętrza nie będzie efektowny. Podpowiadamy, w jaki sposób na niedużej przestrzeni dobrze się urządzić.

Każdy projektant wnętrz w podobnej sytuacji sięgnie po stonowaną gamę odcieni – sprawdź ten adres: projektowanie wnętrz katowice. Przyczyn jest kilka. Znaczenie ma zarówno estetyka mieszkania, jak też to, iż jasne kolory pozwalają umiejętnie ukryć rzeczywisty metraż pomieszczenia. Toteż aranżując wystrój wnętrz postawmy na jedną gamę barw. Wyraźne akcenty kolorystyczne traktujmy wyłącznie jako uzupełnienie aranżacji. Urządzona w kolorze bieli, jasnych beży względnie gołębich szarości kuchnia, salon albo sypialnia wydadzą się wtenczas znacznie bardziej obszerne, aniżeli jeśli dominuje w nich czerwony, granat (oczyszczanie terenu), fiolet czy ciemna zieloność.

urządzone mieszkanie

Autor: Christian Jensen
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o projektowanie wnętrz o niedużych wymiarach warto pamiętać o tym również przy wyborze posadzek. Bez względu na to, czy spodobają nam się kafle, drewno lub korkowe okładziny zdecydujmy się na jeden typ materiału. Nawierzchnia podłogi będzie wówczas motywem przewodnim, spinającym cały zamysł aranżacyjny.idź do serwisu montaż klimatyzacji warszawa montaż klimatyzacji warszawaTak samo ważny jest dobór oświetlenia. Za pomocą kinkietów, punktowych lamp halogenowych czy zestawów ledowych schowanych np. we wnękach na ścianie czy w podwieszanym suficie możemy podkreślić wybrane fragmenty wystroju pomieszczenia a także optycznie powiększyć przestrzeń. Pamiętajmy, że umiejętne operowanie światłem spotęguje odczucie przestronności. Przemyślmy też zakup szklanych albo po części przeszklonych drzwi wewnętrznych. Czytaj więcej: .

Dla podkreślenia przestronności wnętrz warto posłużyć się drobną iluzją. Prosty trik aranżacyjny pozwoli uwydatnić walory wnętrza a także ukryje jego słabe strony. Rezultat trójwymiarowości a także głębi niedużego pomieszczenia możemy osiągnąć za pomocą zwierciadła. Ustawmy je w taki sposób, aby w odbiciu zauważalny był kluczowy fragment wystroju. Podobne złudzenie zapewni fototapeta. Wybierając motyw mostu, uliczki lub po prostu ciekawe, przestrzenne zdjęcie można w prosty sposób wizualnie zwiększyć ciasny przedpokój, małą łazienkę lub kuchnię.

About