W przypadku, gdy jesteś wymagającym konsumentem kawy, powinieneś kupić profesjonalną kafatierę lub zaparzacz
W naszym kraju nie brakuje amatorów kawy. Szczególnym uznaniem cieszy się kawa parzona w ekspresie, gdyż smakuje wręcz doskonale, jak też wydziela cudowny zapach. Rzecz jasna ekspresy są bardzo zróżnicowane – od tych na kapsułki po ciśnieniowe i parowe.

Przeważnie by zrobić znakomitą kawę, potrzeba postawić na sprzęt z wyższej półki. Takie maszyny (sprawdź maszyny budowlane opole) nierzadko są dość kosztowne, ale nie oznacza to, że trzeba rezygnować ze smacznej kawy. Pomyślnie istnieją także tańsze urządzenia, w których można przyrządzić smaczny napój.

Nie trzeba wydać majątku

filiżanka kawy

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku, kiedy nie stać nas na kupno profesjonalnego i kosztownego ekspresu do kawy, lecz mimo to cenimy smak oraz zapach dobrej kawy, możemy postawić na zaparzacze do kawy. To niewielkie urządzenia przypominające kształtem dzbanek (garneczki.pl/produkty/zaparzacze-do-herbaty,268). Bywają one dużo tańsze aniżeli ekspresy ciśnieniowe, a można w nich przygotować naprawdę pyszną kawę. Takie zaparzacze do kawy bywają dostępne w wyjątkowo szerokim wachlarzu cenowym, bo można nabyć tego rodzaju urządzenie już za kilkanaście złotych, ale równie dobrze można decydować się na takie, które kosztuje kilkaset.

Można wybrać też kawiarkę

Kafetiery włoskie, zwane także kawiarkami stają się w Polsce coraz modniejsze (więcej info). To wspaniała alternatywa, kiedy pragnie się przyrządzić kawę przypominającą włoskie espresso. Na regałach polskich sklepów z wyposażeniem kuchni można spotkać mnóstwo rodzajów takich urządzeń, przez co konsumentom nie bywa łatwo wybrać jeden określony. Przy wyborze kawiarki trzeba patrzeć na pojemność urządzenia, jak też na materiał, z jakiego zostało zrobione. Nabywając kawiarkę należy pomyśleć o tym, że przyrządzona w niej kawa okaże się dużo mocniejsza niż ta z ekspresu czy zwyczajna sypana.


Jak wybrać urządzenie do parzenia kawy

W sprzedaży spotyka się mnóstwo urządzeń do przygotowywania kawy, jak wybrać to najlepsze dla siebie? Najprostszą wskazówką okaże się odpowiedź na pytanie: jaką kawę się preferuje. Jeśli będzie to kawa mocna, jak włoskie espresso, należy zdecydować się na zakup kawiarki albo ekspresu ciśnieniowego. Lecz kiedy naszym ulubionym napojem są cappuccino czy inne wersje słodkich kaw – najlepiej wybrać ekspres na kapsułki lub urządzenie zezwalające na przyrządzenie takich kawowych smakowitości.

About