Wełna parzona, kontra owcza skóra gotowana – a więc, wełna wełnie nie równa Część 2
W wcześniejszym tekście zainteresowaliśmy się tematem owczej skóry parzonej, lekko łapiąc tematykę owczej skóry gotowanej. W tej części artykułu dokończymy temat owczej skóry gotowanej oraz zrobimy malutkie podsumowanie.

ubrania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Wełna gotowana – to materiał, która posiada bardzo bogate używania w zawodzie krawca (lamalama.pl ma w ofercie wełnę parzoną). W porównaniu do owczej skóry parzonej, nie jest „ściśnięta” lecz mięciutka, bardzo miła w dotyku, giętka, mięsista, a także „lejąca”. Tkanina ten może nadawać się na najbardziej zimną porę roku (chociaż ma potrzebę plusowej podszewki). W jaki sposób wspominane pozostało we wcześniejszym artykule, materiał ten trudno się brudzi|, ale nie było spisane, że dzięki swojej fakturze nie uczula jak tradycyjna owcza skóra. Najczęściej stosowanymi do produkowania owczej skóry gotowanej bywają: wełniane nici, albo nici z włókien nienaturalnych. Jest także bogatsza różnego typu zastosowania, bo pasuje także do wytwarzani ubrań męskiej.
biała sukienka

Autor: RomitaGirl67
Źródło: http://www.flickr.com
dekoracje - krajobraz

Autor: Jarosław Pocztarski
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ważne czy wełna gotowana czy wełna (tkaniny z wełny gotowanej) parzona – są w posiadaniu one wielka game barw oraz wzorów w własnym asortymencie, w szczególności: krateczkę, tak zwanym „melanżu”, różnokolorowe – lub właśnie jedno kolorowe (sprawdź ofertę na lamalama.pl). Dużo może zależeć od sklepiku, lecz ceny tych produktów mają wahania pośrednio od stówy do kilku stówek. Oczywiście można je także kupić z „second handu”, w takim wypadku koszta będą adekwatnie pomniejszone.

Podsumowując: czy owca skóra wełnie nie taki sam? spoglądając na każdą rzecz, co było przytaczane, oba rodzaje owczej skóry poróżniają się od samych siebie – jednakże nie tak mocno jakżeby się mogło zdawać. Która lepsza, bardziej wygodna – to zostawiamy Waszej ocenie. Kto może wiedzieć, możliwe że w tego typu feerii barw a także kształtów odnajdziecie swojego „mięciutkiego” ulubieńca?

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , ,