Wszyscy wiemy, że do końca kwietnia większość Polaków będzie zmuszona, by złożyć rozliczenie w Urzędzie Skarbowym
Wielkimi krokami nadciąga wiosna, a wraz z nią dobry humor i piękna pogoda. Trzeba tylko jeszcze wypełnić PIT i będzie z górki.
Jeszcze dwadzieścia lat temu rozliczenie PIT-ów kojarzyło się często obywatelom z totalnym koszmarem.

podatki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba było wszystko liczyć ręcznie, przy pomocy pióra oraz kalkulatora. Nie było żadnych programów rozliczeniowych. I dodatkowo na koniec należało odstać swoje w długich kolejkach w Skarbówce. Dziś sytuacja zmieniła się diametralnie. Wszystko da się zrobić online. Ministerstwo daje dostęp do wiarygodnego programu, który prawie całość zrobi za nas. Będzie zaznaczał kolumny, do których musimy wpisać poprawne dane. Będzie nawet podpowiadał, co trzeba tam wpisać. A potem sam wszystko wyliczy.

Masz przekonanie, że ten tekst jest użyteczny? Jeśli tak, to poznaj poza tym ten wiarygodny serwis (http://www.agelesscosmetics.pl/olejek-odmladzajacy/) – on również przykuje Twoją uwagę.

I w sumie to jest już koniec. Jeżeli zechcemy, to można zapisać swoje dane i w następnym roku nie będzie trzeba już wpisywać numeru PESEL czy adresu. Wszystko będzie zaciągnięte z archiwum. Jeśli mamy ochotę, to można też oddać 1% swojego podatku na szczytne cele. To fantastyczny pomysł. Nie zbiedniejemy od tego, a możemy wesprzeć przykładowo chore dzieci lub porzucone zwierzaki w schronisku. Tu Wybór jest duży, ponieważ fundacji w naszym kraju mamy doprawdy wiele. W tym roku ministerstwo jeszcze lepiej uprościło nam zadanie.

Po zalogowaniu się na własne konto zobaczymy, że zostaliśmy już rozliczeni. Można wprowadzić do PIT-u zmiany, jeżeli mamy zamiar coś odliczyć, a jeśli nie, to możemy zostawić wszystko bez zmian.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , ,