Wybór studiów pod kątem popytu na zawód – loteria?
Podejmując decyzję odnośnie wyboru studiów pod kątem popytu na zawód to właściwie loteria. Znamy sytuację, gdy w latach 90-tych było zapotrzebowanie na kadrę zarządzającą (marketing i zarządzanie). Za pewien czas zagościł w kraju system bankowy z prawdziwego zdarzenia. Osoby doszkalające zarabiały krocie, lecz po paru latach pensje zmalały ponieważ ludzi z takimi kwalifikacjami z każdym dniem przybywało.

Należy więc liczyć się z tym, że zanim skończymy swój uważnie przemyślany strategicznie kierunek studiów, popyt na ten zawód ulegnie zmianie. W tej chwili najlepiej jest odwiedzić fora, portale poświęcone pracy by przekonać się, jakie profesje w Przemyślu są najczęściej poszukiwane na rynku.

Masz jeszcze sekundę? Jeżeli tak, to zapraszamy Cię do następnej strony, gdzie przygotowaliśmy szczegółowe posty – najedź na link prywatna pożyczka pod zastaw mieszkania.

(Sprawdź ) Zatrudniający są zdania, że największe deficyty przejawiają się w kategorii doświadczonych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalizacji. Pomimo wyraźnego spowolnienia w ”budowlance” nadal występują problemy z zatrudnieniem betoniarzy, zbrojarzy czy też operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych.

praca księgowa

Źródło: sxc.hu

W dalszym ciągu na względnie szybkie znalezienie pracy będą mogli liczyć wprawni technicy wszelakich specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy oraz energetycy.

Kiedy poszukujesz precyzyjnych danych, nie zwlekaj, tylko sprawdź pod adresem. Odnajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje.

Cały czas poszukiwaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi.

Brak kierowców aut dostawczych czy ciężarowych z adekwatnymi do wykonywania zawodu uprawnieniami to również kłopot pracodawców. Miejmy na uwadze, iż istotne w chwili zlecenia są kwestie dyspozycyjności, gotowości do podróży zagranicznych, oraz znajomość któregoś z obcych języków. Kandydatów spełniających te wymogi nadal zdecydowanie brakuje.

praca jako redaktor

Autor: Shannon Hauser
Źródło: http://www.flickr.com

Sytuacja nie uległa zmianie i jak w ubiegłych, wśród pracodawców szczególnie poszukiwani są specjaliści od tworzenia oprogramowania. Dziś każdy zakład pracy, działalność mając zamiar odnosić pomyślne wyniki, musi posiadać wsparcie w postaci systemów czy aplikacji wspomagających zarządzanie.
Odwiedzajmy fora, portale poświęcone pracy () – bądźmy aktywni.
A może sami posiadamy bloga, i posiadamy chęci by połączyć przyjemne z pożytecznym zatrudniając się w redakcji portalu internetowego lub lokalnej gazety (). Internet to potężne okno na świat, więc otwierajmy je jak najszerzej.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: ,