Wyroby drewniane wciąż na topie.
Jest wielu takich, którym drzewo w domu kojarzy się ze marnym gustem i lakierowaną boazerią. Trendy, które przybyły do nas z krajów Skandynawskich demonstrują jednak, że drewno zawiera w sobie pewną szlachetność i właściwie dobrane drewniane dodatki nadadzą naszemu mieszkaniu wyrazu.

Wyroby drewniane na dobre wróciły do łask projektantów i designerów.

Przyda Ci się kompleksowe objaśnienie powyższego tematu? W takim razie nie czekaj i zaloguj się do nowej witryny. Tam czekają na Ciebie bardziej szczegółowe wiadomości.

Większość doszła do przekonania, że wykorzystanie surowców pochodzących z natury pozwala wyrobom nadać nieprzemijający charakter oraz korzystnie działa na nasz humor.

Drewniane pudełka

Źródło: Timberart.pl

W mieszkaniu Pudełka drewniane najlepiej sprawują się w kuchni. Mieszając zupę drewnianą łyżką jesteśmy zmuszeni myśleć o tym, czy przy znacznej temperaturze uwalniają się substancje rakotwórcze lub dzieją się inne groźne reakcje chemiczne, tak jak to jest w przypadku licznych tworzyw sztucznych. Wielokrotnie słyszeliśmy o skandalach powiązanych z tym, że do produkcji kuchennej zastawy i dodatków zostały wykorzystane groźne materiały. W tym wypadku to jedynie drewno, więc możemy czuć się bezpiecznie. Co więcej drewniane przybory kuchenne nie są drogie, dlatego też ich potencjalna wymiana, nie będzie przeciążać domowego budżetu.

Najbardziej kultowymi przedmiotami domowego użytku są drewniane deski kuchenne. Drewniane deski są różnych wielkości, a niektóre możemy nabyć w bardzo wymyślnych kształtach. Kolejnym plusem drewnianych desek jest fakt, że nie tępią one tak szybko noży, jak te zrobione z tworzyw sztucznych.

Nader pragmatyczne w zastosowaniu i eleganckie w wyglądzie są także skrzynki na wino. Mogą nam służyć do przechowywania herbaty, suszonych grzybów lub owoców. Poniektórzy używają drewniane beczułki do przechowywania ogórków lub śledzi, twierdząc jednocześnie, że w ten sposób produkty mają o wiele lepszy smak. Warto dodać, że do produkcji najbardziej wykwintnych napojów alkoholowych, również używa się drewniane beczki.

About