Z jakich powodów światło jest tak ważne dla ludzi, jak rozwiązać można problem jego braku zimą.
Słońce jest bardzo potrzebne do tego, aby zdrowo i normalnie funkcjonować. Nie tylko dzięki niemu produkowana jest tak ważna witamina D, lecz ma również ogromny wpływ na ogólne samopoczucie.

Długi okres bez promieni słonecznych u części osób powoduje rozdrażnienie, osłabienie czy nawet stany depresyjne. Znana nawet jest chorobowa jednostka, zwana też depresją sezonową, która daje identyczne objawy jak prawdziwa depresja, lecz jej powodem będzie właśnie brak światła (sprawdź szczegółowe informacje o lampach (odwiedź serwis) antydepresyjnych na Objawia się ona głównie w zimie, gdy rankiem, wychodząc do pracy jest ciemno i po opuszczeniu biura nic się nie zmienia. Tym sposobem można praktycznie przez okrągły tydzień nie mieć okazji przebywać w oświetleniu naturalnym, co będzie miało duży wpływ na to jak się czujemy.
światłoterapia

Autor: ~~~Weltenbummler~~~
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje jednak prosty, skuteczny i niedrogi sposób na to, żeby chociaż trochę ograniczyć problemy braku dostępu do słońca. Sposobem tym jest mianowicie światłoterapia, czyli kuracja wykonywana przy pomocy specjalnych lamp (zobacz kinkiety do salonu) (tania światłoterapia). Lampy stosowane do tego celu są zaprojektowane w specjalny sposób, aby emitowały takie samo światło jak widzialne. Sama terapia będzie polegać na tym, że się spędza czas w pewnym oddaleniu od świecącej się lampy, z reguły ma to być od kilkudziesięciu minut do trzech godzin.

Już po kilku dniach powinny być widoczne pierwsze efekty, choć w pewnych przypadkach będzie konieczne wsparcie się jakimiś lekami. Kuracje tego typu są polecane nie tylko w przypadku, gdy ma się już kłopoty, lecz również profilaktycznie.

About