Z jakiego powodu nowoczesne pampersy bywają o wiele częściej wykorzystywane niż pieluszki tetrowe
Wejście na rynek pieluch, zwanych popularnie pampersami, rodziciele powitali z prawdziwą ulgą. Co dokładnie sprawiło, że pieluszki tetrowe musiały ustąpić miejsca pieluchom wykonanym, bądź co bądź, z celulozy? Sprawdźmy, dlaczego niejeden ojciec z lat 30 ubiegłego wieku sprezentowałby może pół majątku w zamian za opakowanie pampersów.

wielorazowepieluszki.pl

Źródło: http://www.wielorazowepieluszki.pl/

Progres cywilizacyjny daje się zauważyć we wszystkich dziedzinach ludzkiej działalności. Akcesoria dla noworodków w ciągu ostatnich dziesięcioleci przeszły prawdziwą transformację. Wózki stały się lżejsze, bardziej zwrotne i praktyczne, a elektroniczne nianie zaczęły czuwać nad drzemką dzieci. Nic dziwnego, że i pieluszki tetrowe musiały znaleźć swego następcę.Sporo kłopotu sprawiało kiedyś pranie pieluszek, ich maglowanie i rozwieszanie na sznurku. To niezwykle pracochłonne zajęcia, w których pomagali także dziadkowie.

Samo czyszczenie wymagało zakupu specjalnych proszków do prania i użycia gorącej wody – czasem nie obyło się bez gotowania pieluch w olbrzymim garze na kuchni. Świeżo upieczeni rodzice przeżywali koszmar, kiedy w podróży brzdąca trzeba było przewinąć. Pieluchy zwane pampersami okazały się być praktyczniejsze: bywają jednorazowe, higieniczne, można je bez wysiłku założyć maluchowi nawet w trakcie zakupów w galeriach handlowych, gdzie czekają specjalnie przeznaczone do tych celów komórki.

Wytwórcy artykułów dla niemowlaków poszli jeszcze trochę dalej. Zaprojektowali majtki treningowe, które mają za priorytet nauczyć nasze pociechy czynności korzystania z nocnika. Takie majtki wyprodukowane są tak, aby z jednej strony od razu nie przemakały, a drugiej, by dziecko zauważało niedogodność, gdy się zmoczy. Trudno wyobrazić sobie w tej roli pieluszkę tetrową – za mocno krępuje ruchy dziecka, które przecież ciągle ma świadomość, że… chodzi w pieluszce.

Zaciekawiony tematem? Poczytaj o tym znacznie więcej. Dlatego użyj adresu, jaki przekieruje Cię na serwis! Zachęcamy!

Majtki treningowe pozostają produktem, który nie jest jeszcze powszechnie znany wszystkim rodzicom, zresztą niektórzy z nich podchodzą do takich nowości bardzo nieufnie. Stąd wiele dzieciątek uczy się korzystać z toalety na inne sposoby. Wybrane pociechy są, przykładowo, namawiane przez rodziców oraz dziadków do siadania na ślicznym i wygodnym nocniku z wizerunkiem Myszki Miki.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , ,