Zacięcia w trakcie porannego golenia – jak sobie z nimi poradzić?
Zacięcie przy goleniu boli każdego mężczyznę. Z drugiej strony jest to całkowicie wytłumaczalny oraz rozumiany powód, przez który skóra twarzy goi się minimum kilka dni. Dzięki stosowaniu żeli firmowych po goleniu, bogatych w składniki szybko-gojące, proces ten można skrócić bardzo zdecydowanie.

Golenie „firmówkami” przyspiesza gojenieUmiejętności przy goleniu są niewątpliwie podstawowym wyznacznikiem powodzenia oraz ostatecznego rezultatu tej czynności. Bez odpowiedniej wprawy, znajomości zarostu nie pomoże nawet najlepszej jakości maszynka, komplet akcesoriów dedykowany od firmy dr Harris czy Baxter of California, czy regularne balsamowanie twarzy (Baxter of California – maski). Zbagatelizowanie wrażliwej skóry twarzy, nieprawidłowy kąt przy stawianiu maszynki powodują niemal w stu procentach urazy. Tego typu postępowanie zawsze zakończy się krwią przed lustrem.

kosmetyki do golenia

Autor: András Bögöly
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy poza tym, iż w czasie golenia ważny jest także dobór odpowiedniej maszynki, nie warto na niej oszczędzać. Zacięcie może jednak pojawić się zawsze. Kremy po goleniu dają skórze męskiej twarzy wilgotność, gwarantują poza tym szybkie gojenie się po ewentualnych zacięciach. Do wytamowania ran służy też ałun, dostępny choćby jako dezodorant w sztyfcie.

Nie możesz się doczekać następnych intrygujących treści na ów temat? Przekazujemy Ci świetną nowinę – kliknij sklepmardrew.pl w ten link i delektuj się lekturą.

Jego funkcje nie ograniczają się wyłącznie do goleniowej kwarantanny – ałun jest także wspaniałym sposobem na pozbycie się niemiłego zapachu z organizmu (ałun – sprawdź). Stąd też stosowany w praktycznym opakowaniu jako sztyft, posłuży panom nawet przez rok.

Ostrożności nigdy za wielePośpiech każdego dnia sprawia, iż na wiele czynności, również golenie, nie mamy czasu. Często w najlepszym przypadku można na nie poświęcić parę minut. Jeśli nasz sposób funkcjonowania i okoliczności w pracy wymagają nienagannie gładkiej skóry, bardzo łatwo wówczas o zacięcia oraz regularne powtarzanie ran.

maszynka do golenia
Warto wtedy zastanowić się nad czynnością, której widocznie poświęcamy zbyt mało czasu. Zgolenie włosów na twarzy to nie jest kwestia jednego błyskawicznego ruchu pędzelka i żyletki, a wielu panów niestety właśnie tak wykonuje tę czynność. Zanim postawią na droższe kosmetyki niech wdrożą prostą radę – niczym kierowcy na drodze – do serca.

To jest niezwykle ciekawa tematyka i warto ją przeanalizować dokładniej, zatem bez zwłoki przeczytaj szczegóły w źródle, który znajduje się tutaj.

Spowolnienie golenia, wydłużenie ruchów oraz poprawki (golenie pod i z włosem) niewątpliwie przyczynią się do zmniejszenia zacięć oraz bólu, którzy odczuwamy.

About