Tag Archives: awaria
Pomiary drgań oraz naprężeń, konieczne w wielu sytuacjach
Prawda jest taka, że o wielu rzeczach przeciętny Nowak nie ma zielonego pojęcia. Nie zdajemy sobie sprawy, że przy niektórych konstrukcjach niezbędne są pomiary drgań. Tego typu pomiary pozwalają na znalezienie awarii i skontrolowanie ogólnego stanu wybranej konstrukcji. Dawniej, by odnaleźć kłopot należało rozłożyć na czynniki pierwsze daną konstrukcję. Jak łatwo się domyślić było to bardzo kosztowne.
Punkty badań i kontroli – jaka jest ich rola?
Producenci maszyn są zobowiązani do przeprowadzenia czynności oceny zgodności swoich maszyn zgodnie z wymaganiami określonej prawem dyrektywy (tak zwanej Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE), która precyzuje znormalizowany poziom bezpieczeństwa, gwarantujący luźny ruch materiałów na terenie UE. Poprzez wystawienie deklaracji zgodności i oznaczenie jej literami CE potwierdzają oni, że urządzenie albo towar spełnia wszystkie zasadnicze wymagania tej dyrektywy dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa.
Twój wóz troszkę niedomaga? Być może trzeba rozejrzeć się za dobrymi częściami zamiennymi?
Nie można zaprzeczyć, że ludzie mają coraz więcej wozów. Posiadanie własnego auta okazuje się najzwyczajniej w świecie wygodne i komfortowe, ponieważ bez żadnych ograniczeń można się poruszać oraz podróżować. Kierowcy pojazdów wiedzą mimo wszystko, że jest to też spora odpowiedzialność, bo o kupione auto trzeba dbać.
W jaki sposób dobrze zadbać dziś o własny samochód i jak kupić dobry olej silnikowy.
Auto do aktualnie podstawowy środek lokomocji dla sporych rzesz ludzi, dlatego jego awaria bywa zwykle bardzo problematyczną dla mnóstwa osób, zwłaszcza takich nieobeznanych zanadto silnie z motoryzacją. Zapobiec kłopotom z silnikiem można przez regularne kontrole samochodu dokonywane w specjalistycznych serwisach lub u zaprzyjaźnionych specjalistów. Nie bez znaczenia jest także stosowanie właściwego i nie za drogiego oleju silnikowego, Jaki można znaleźć w stolicy Polski, wpisując chociażby słowa oleje silnikowe.