Co stosować do zabezpieczania twarzy w sezonie chłodów? Pielęgnacja w ujemnych temperaturach.
Idzie czas chłodów, czyli sezon dość trudny dla odsłoniętych partii ciała, głównie skóry na twarzy i rękach. Poza wspomaganiem jej od wewnątrz warto postawić na produkty chroniące ją od zewnątrz i zabezpieczające przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Na nasze nieszczęście, ogrzewanie w pomieszczeniach, w których zwykle jesteśmy i różnica temperatur pomiędzy tą, która jest na zewnątrz a tą, która jest we wnętrzach, też może zaszkodzić.

krem

Autor: Thalac
Źródło: Thalac
Skóra każdego człowieka potrzebuje silniejszej troski i ochrony gdy na zewnątrz hula wiatr. Nie tylko warto smarować ją treściwymi kremami kiedy spędzamy czas na świeżym powietrzu (spacery, narty), lecz także kiedy jesteśmy w pomieszczeniach. Lodowate powietrze i wiatr mogą przesuszyć i spowodować odmrożenie, a suche powietrze z ogrzewania we wnętrzach również pozbawia skórę wody i działa wysuszająco. Vichy kremy albo emulsje powinny przyjść z pomocą, szczególnie seria Vichy skóra wrażliwa. Nawet w przypadku cery przetłuszczającej się warto kupić krem lub inny preparat, który zagwarantuje ochronę przed zimnym wiatrem i niskimi temperaturami. Wiele producentów kosmetyków wzbogaca swoje produkty na zimę głęboko odżywiającą wodą termalną, m.in.

Podobnie ciekawy materiał znajdziesz pod tym linkiem (http://www.kabus.pl/) – zobaczysz, że jest bardzo atrakcyjny, zatem przeczytaj go.

marka La Roche Posay kremy na dzień i na noc – rewelacyjne vichy skóra wrażliwa. Wiele dobrych marek kosmetycznych oferuje serię zimowych kosmetyków do skóry wrażliwej, ponieważ wiele posiadaczek cery normalnej lub mieszanej zimą ma cerę wrażliwą. La Roche Posay skóra wrażliwa to linia idealna dla takich osób, bo linia ta posiada nie tylko produkty do stosowania na dzień, chroniące twarz i ręce przed chłodem, ale także kosmetyki wzmacniające skórę, łagodzące i regenerujące skórę podczas snu. Firma Vichy kremy na dzień i na noc też ma świetne, dlatego dobrze jest zestawić ofertę obu tych serii. Zimowe nawilżanie skóry wrażliwej nie jest łatwe, bo nawet popularne składniki preparatów nawilżających mogą ją uczulać, ale seria „Vichy skóra wrażliwa” powinna sprawdzić się nawet u bardzo wymagających pań. La Roche Posay kremy także produkuje z ograniczeniem składników podrażniających.

pielęgnacja

Autor: fotolia.pl
Źródło: fotolia.pl
Dbanie o skórę kosmetykami z serii La Roche Posay skóra wrażliwa należy uzupełnić dobrym odżywianiem. Duża ilość płynów (np. letnia woda z miodem i cytryną) nie tylko przyczyni się do poprawienia odporności, lecz też pozwoli pozbyć się toksyn i wspomoże metabolizm, co dla cery też jest ważne. Do zimowej diety warto dodać także pokarmy nawilżające i bogate w witaminy A i E –

About