Co to jest druk trójwymiarowa
Druk 3D już dawno przebył drogę z teorii w faktyczność, a na przestrzeni ostatnich lat drukarki 3D stały się dużo tańsze oraz bardziej przystępne. Eksperci przewidują, że w napływających latach technika druku 3D będzie obecna w naszych mieszkaniach i będziemy korzystać z niej na co dzień tak jak z ekspresów do kawy. W tej chwili druk 3D jest wykorzystywany do wytwórczości ogromnie szerokiego zakresu rzeczy: zacząwszy od prototypów części do narzędzi i maszyn w branżach lotniczych bądź motoryzacyjnych, poprzez druk implantów w medycynie, natomiast skończywszy na całym szeregu rzeczy codziennego użytku, gadżetów. Czym jest tak naprawdę druk 3D, czy jest nam nieodzowny i czy rzeczywiście za parę lat każdy z nas będzie ją miał?

wydruk 3d
Drukarka 3D nie stworzy obiektu na żądanie jak to zademonstrowano np. w „Star Treku„, jednak rosnący szereg drukarek 3D i rozlicznych technologii z jakich korzystają, już zaczął rewolucjonizować biznes tworzenia przedmiotów na przeróżnych segmentach rynku. Materiały do druku 3d to: syntetyk, ceramika lub metal (materiałów do druku ciągle przybywa). () Drukowanie obiektu polega na tworzeniu jak też nakładaniu warstewki surowca o wskazanej grubości na stoliku drukarki, a kiedy warstwa będzie ukończona, nakładaniu kolejnej – dowiedz się więcej!.

Przemysłowa branża używa technologii druku 3D już od powyżej 20 lat. Z jej pomocą uzyskuje pierwowzory urządzeń, na potrzeby testów. W roku 1986 Ch. Hull skonstruował pierwszą komercyjną drukarkę 3D. Maszyna toyota wózki widłowe Hulla używała stereolitografii, techniki jaka wzmacnia laserem kolejne powłoki polimeru. Hull uznawany jest za jednego z pionierów techniki druku 3D. Jednak jako technologia, druk 3D zostawał nieznany szerokiej publiczności. Odmieniło się to stosunkowo niedawno: w USA zaczęły powstawać liczne start-upy, które stosując koncepcję RepRap poczęły kreować jak też sprzedawać swe urządzenia zwyczajnym użytkownikom.

oprogramowanie dla drukowania 3D

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com
Druk 3D z pewnością nie zastąpi klasycznych linii wytwórczych kreujących towary masowego użytku. Drukarka 3D nie jest w stanie wydrukować najprostszych aparatów złożonych z kilku typów surowców. Mimo całej swej prostoty, nie skonstruujemy w mieszkaniu z pomocą drukarki 3D funkcjonalnej szczotki do zębów, czy maszynki do golenia. Jednakże z drugiej strony, drukarki 3D odnajdą się z powodzeniem wszędzie tam gdzie przydatna będzie personalizacja, unikalność projektu bądź mała liczba produktów.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , ,