Hospicjum powinno być miejscem, w jakim każdy człowiek dobrze się czuje i mimo wszystko ma nadzieję na lepsze jutro
Z pewnością każdy człowiek doświadczył w swoim życiu niejeden ponury dzień , a także zobaczył wiele wyjątkowo trudnych chwil. Co poniektórych rodzice wychowują swoje dziecko przez jak najdłuższy czas pod kloszem, żeby nie miało sposobności już w młodym wieku zobaczenia tych wszystkich cierpień, które są na świecie.

Rzeźba płaczący anioł

Autor: Jochen Spalding
Źródło: http://www.flickr.com
Mnóstwo osób nie wie o tym, iż niezdany sprawdzian, strata pracylub złamanie nogi to nic w porównaniu z tym co muszą doświadczać osoby, jakie są w hospicjum . Mogłoby się zdawać, iż jest to miejsce pełne smutku, bólu i czekania na koniec swojego żywota. Nie jest to rzecz jasna faktem, bowiem osoby zaangażowane do pracy w takim miejscu chcą wykreować czarodziejską aurę dla pacjentów, jacy tam rezydują. Jest to wielkie wyzwanie dla wszystkich tam zatrudnionych, albowiem każdego dnia spotykają się oni ze śmiercią, czasem najbardziej niewinnych ludzi jakimi są dzieci.

Tymczasem istotne jest, aby do ostatnich dni dodawać tchu takim osobom, gdyż nic nie uda nam się już zmienić. Osoby, które są w hospicjum z reguły wymagają całodobowej opieki pielęgniarek oraz lekarzy. Jednakże w tym momencie możemy wyróżnić dwa inne rodzaje hospicjum, bo co poniektóre osoby przebywają fizycznie w szpitalu, a do niektórych załoga medyczna dojeżdża. Przeważnie wybór rehabilitacji jest formułowany na podstawie stanu zdrowia i możliwości opieki kogoś z rodziny hospicjumkatowice.pl/kontakt.html. Mnóstwo par decyduje się na to, aby dziecko, które jest śmiertelnie chore do końca swojego życia przebywało razem w nimi.

Smutny mężczyzna

Autor: ankxt
Źródło: http://www.flickr.com
W takim przypadku codziennie są oni odwiedzani przez wolontariuszy, jacy ochotniczo bywają u takich pacjentów dyskutują z nimi, bawią się , a także rozśmieszają. Jest to niesłychanie ważne w szczególności dla małych dzieci, które nie rozumieją wszystkiego do końca. Ochotnicy wielokrotnie rozmawiają z mamą albo tatą chorego smyka, ponieważ starają się oswoić ich z tym, że za pewien czas na tym świecie może zabraknąć ich potomka. Drugi rodzaj hospicjum prywatne hospicjum bezsprzecznie bardziej wszystkim znany jest to miejsce, takie jak ambulatorium w którym chory są 24 godziny na dobę. Ważne jest to, aby nie wyłączać takich osób ze społeczeństwa, tylko cały czas z nimi prowadzić rozmowę, dzielić się refleksjami na temat świata oraz dodawać otuchy w krytycznych chwilach.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , , , ,