Każdy w przeszłości obawiał się dentysty. Opłaca się zmierzyć się z tym strachem dla własnego dobra
Wszyscy mamy jakieś traumy z dzieciństwa. Wiele z nich nie mija jednak wraz z wiekiem, ale towarzyszy nam również w późniejszym życiu. Zdarza się, że nasze lęki nie mają żadnego logicznego uzasadnienia, a ich przyczyną jest bardzo często powszechnie panująca opinia na dany temat. Czasem bywa też tak, że niezbyt dobry obraz określonego przedmiotu lub miejsca, który zapamiętaliśmy w młodości, ma wielki wpływ na nasze podejście do tejże rzeczy.

sprzęt dentystyczny

Autor: isafmedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym potwierdzeniem wyżej opisanej teorii jest to, jak odbieramy, że pacjenci nie pałają szczególną miłością do lekarzy tej specjalizacji|że lekarze tej specjalności nie cieszą się szczególnymi względami pacjentów. Gabinet stomatologiczny (Oferta Gabinetu stomatologicznego Dentalcorner) jawi nam się jako sala tortur|przypomina nam salę tortur, a obecne tam przyrządy tylko wzmagają to wrażenie. Swój udział w tworzeniu niezbyt korzystnego obrazu dentystów mają także nasze wspomnienia z dzieciństwa.

Przed dwudziestoma laty ich gabinety były nieodłączną częścią prawie wszystkich szkół podstawowych. Uczące się w nich dzieci mogły więc za darmo plombować zepsute zęby. W związku z tym, że szkolni stomatologowie nie dysponowali najnowocześniejszym sprzętem, wielu młodych pacjentów ze strachem wspomina ówczesne leczenie próchnicy. Borowanie sprawiało ból, a zakładane plomby dość często wypadały, co wiązało się z koniecznością ponowienia całej operacji. Innym ważnym czynnikiem, który wpływa na sposób postrzegania stomatologów przez społeczeństwo, jest niemal zupełne ignorowanie profilaktyki. W przeważającej większości przypadków do odwiedzenia dentysty skłania nas dopiero przejmujący ból.

Jeżeli zaciekawił Cię przedstawiony problem, odwiedź serwis odszkodowania za słupy, gdzie odnajdziesz dodatkowe info. Poszerz swoje wiadomości!

W takich sytuacjach zaordynowane leczenie jest nie tylko nieprzyjemne, ale i kosztowne. Nic więc dziwnego w tym, że w świadomości ludzkiej funkcjonują klisze dentysty-sadysty oraz dentysty-zdziercy. Tymczasem wystarczy chodzić na regularne przeglądy i natychmiast usuwać jakiekolwiek ślady próchnicy, aby ustrzec się przed zbytecznymi wydatkami i skomplikowanymi zabiegami stomatologicznymi. Tym bardziej, że nowoczesna technologia w gabinetach dentystycznych pozwala na bezbolesne leczenie.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , , ,