Reklamowane części architektoniczne zbudowane z klinkieru
Cegła klinkierowa jest w stu procentach naturalnym produktem. Powstają z niej budynki, części architektoniczne, kominki i dużo innych fragmentów. Dzięki komponentom, z jakich jest wytwarzany klinkier, również przebiegowi obróbki, klinkier ma ogromnie wartościowe cechy. Jest bardzo trwała, wytrzymała, odporna na oddziaływanie czynników pogodowych. Świetnie łączy się z różnymi materiałami budowlanymi. Cegła klinkierowa, to paleta kolorów, rozmiarów i kształtów, ważne są również wartości estetyczne.

ściana z cegły klinkerowej

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com

Ściany z klinkieru są mocne i zdrowe. Dom z klinkieru zapewnia trwałość, a jego wygląd jest bardzo atrakcyjny. Cegła klinkierowa występuje w wielu rodzajach kolorystycznych, ma różną wielkość i ukształtowanie. Klinkier ma także rozmaitą nawierzchnię. Klinkier to dzisiaj jeden z najpopularniejszych materiałów, z jakiego są tworzone ładne fasady budynków różnych instytucji, obiektów sakralnych, firm, a również coraz to nagminniej, domów z klinkieru własnych (zobacz AS System). Szeroka wielorakość cegły, umożliwia znalezienie czegoś odpowiedniego dla każdego użytkownika.

Z klinkieru są tworzone też postumenty domów, płoty, kominy i kominki, schody i parapety okienne, a także posadzka (polecam wolplan wylewki anhydrytowe) na tarasach i balkonach. Klinkierem wykłada się również podjazdy i chodniki ogrodowe. Odporność i atuty estetyczne czynią, że klinkier stanowi zasadniczy materiał budowlany, z którego robi się ogrodzenia (assystem.com.pl). W zestawieniu z różnymi budulcami tworzą prawdziwe dzieła sztuki. Ponieważ do tworzenia cegły używa się glinę z wielu punktów i warstw, kolorystyka poszczególnych serii może się różnić.

Z tego powodu najlepiej kupić od razu właściwą liczbę cegieł, ażeby dom z klinkieru nie posiadał odmiennych tonów. Klinkier jest raczej kosztowny w porównaniu z innymi materiałami budowlanymi, jednakże dzięki temu, że klinkier nie potrzebuje naprawy, koszty są porównywalne. Obok niewątpliwych wartości estetycznych, nie wolno zapominać o walorach praktycznych elewacji klinkierowej. Biorąc pod uwagę fakt, że cegła klinkierowa jest sporządzana z naturalnych komponentów, mieszkanie w domu z klinkieru jest niezwykle zdrowe.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: ,